Dijakinje Srednje zdravstvene in kozmetične šole Celje so sredi junija obiskale Dom starejših Šentjur, kjer so pripravile prav poseben dogodek. V sklopu sodelovanja med šolo in domom so za stanovalce pripravile ličenje pred modno revijo, ki so jo imeli v domu.

Kot so zapisale dijakinje, so s posebnim občutkom za estetiko in nežnostjo starostnikom pomagale zasijati v vsej svoji lepoti. Dogodek je bil prežet z veseljem in smehom – marsikomu je kanila tudi kakšna solza sreče.
Modna revija je stanovalcem omogočila, da so stopili v središče pozornosti, pokazali svoje modne kombinacije in za trenutek pozabili na vsakodnevne skrbi. Ličenje, ki so ga pripravile dijakinje, je bilo le pika na i dogodku, ki je s svojo toplino združil dve generaciji. Za bodoče kozmetičarke in zdravstvene delavke je bila to izjemno dragocena izkušnja. Pokazale so svoje znanje v praksi, se naučile empatije ter pridobile nov pogled na pomembnost medgeneracijskega povezovanja.

Dijakinje so ne koncu podčrtale: “Zahvaljujemo se osebju Doma starejših Šentjur za prijazen sprejem in odprtost, predvsem pa stanovalcem, ki so nas sprejeli z nasmehom in toplino. Upamo, da bomo podobne dogodke ponovili tudi v prihodnje.”
O sami modni reviji pa so pri Domu starejših Šentjur med drugim zapisali:
Nekateri so postali manekeni že drugič, nekateri so se s tem izzivom spopadli prvič. Da so se res počutili kot čisto ta pravi manekeni, smo jim pripravili razvajanje. Najprej so se jim posvetile naše domske frizerke, Marjana, Olgica in Nina, ki niso prave frizerke, ampak delajo čudeže. Dijakinje Srednje zdravstvene in kozmetične šole Celje so s pravim make upom dopolnile in zaokrožile delo frizerk.

Stanovalke so žarele, odložile nekaj let. Vesele, presenečene in zadovoljne so se ogledovale in občudovale. Širok nasmeh je dodatno obsijal njihov obraz in izginile so vse tegobe, ki jih prinesejo leta. Pokončno in ponosno so se sprehodili po rdeči preprogi. Ena od njih je povedala, da so se ji kolena tako tresla, da ni bila prepričana, če bo sploh lahko naredila korak. A je šlo in danes je vesela, da sem jo prepričala v nekaj novega, da je stopila iz svojih prepričanji in okvirov. S sivino v laseh, s širokim nasmehom in nežnim make upom so bili tako lepi, čudoviti. Trenutek je bil tako pisan, popoln, poln življenja, da smo ostali brez besed