V Šentjurju so v petek na Mestnem trgu s slovesnostjo ob dnevu državnosti počastili 35. obletnico samostojne Slovenije. Prireditev je združila predstavnike veteranskih organizacij, občinske voditelje, kulturnike ter številne občane, ki so skupaj obeležili enega najpomembnejših praznikov slovenske države.
Dogodek se je pričel s prihodom praporščakov veteranskih in domoljubnih organizacij ter izvedbo slovenske himne, zatem pa je zbrane nagovoril slavnostni govornik, župan Občine Šentjur, mag. Marko Diaci.
Župan je v svojem govoru poudaril pomen državnosti, domovine in skupnih vrednot, ki povezujejo državljane ne glede na različna prepričanja.

»Ravno zavedanje takšnih darov je ključno za bitje majhnega naroda v nadaljnja desetletja in stoletja. Posebno v času, ko se zdi, da so morja sveta tako razburkana, da ne puščajo prostora za manjše barke.«
Ob tem je opomnil, da je Slovenija pred 35 leti nastala na podlagi enotne volje ljudi, izražene na plebiscitu. Čeprav je država danes že v zrelejših letih svojega razvoja, se po njegovem mnenju še vedno prepogosto ozira nazaj, namesto da bi pogled usmerila v prihodnost.
Dotaknil se je tudi aktualnih družbenih razmer. Opozoril je na razdeljenost političnega prostora, pomanjkanje dialoga in vse večjo polarizacijo družbe. Ob tem je izpostavil, da lokalne skupnosti nimajo razkošja političnega preštevanja, saj so vsakodnevno odgovorne svojim občanom in morajo konkretne načrte tudi uresničevati.
Poseben poudarek je namenil mladim. Prepričan je, da so prav mlade generacije ključ do uspešne prihodnosti Slovenije, hkrati pa je opozoril na mnoge stiske, s katerimi se mladi danes soočajo – od pritiskov okolja in pričakovanj družbe do občutkov negotovosti v hitro spreminjajočem se svetu.
Slovesnost se je po uradnem delu nadaljevala v glasbenem duhu. Oder je bil prepuščen Pihalnemu orkestru Šentjur pod vodstvom Petra Tovornika, ki je skupaj z domačimi gosti začaral občinstvo.
Med omenjenimi domačimi gosti so bili:
- Primož Hladnik,
- Teja Levskovšek,
- Mateja Rajh Jager,
- Valentina Černe,
- Luka Černe,
- Gregor Kolar,
- Matevž Pušnik,
- Matic Plemetinaš,
- Vid Palčnik.
Občinstvo je bilo popeljano skozi bogastvo slovenskih narečij in glasbene dediščine. Program je obudil tudi spomin na legendarni Festival »Narečna popevka« oziroma za malce starejše »Vesela jesen«, ki je zaznamoval pomemben del slovenske glasbene zgodovine.

Pred koncem dogodka so bile podeljene tudi zahvale, namenjene donatorjem, sponzorjem ter ostalim, ki so večer omogočili, prav tako pa tudi vsem prisotnim glasbenim talentom, ki so večer naredili nepozaben za mnoge obiskovalce.
Večer se je tako zaključil s prijetnim vzdušjem in zagotovo z mnogimi lepimi spomini. Prav tako se je zaključil v znamenju domoljubja, kulture in optimističnega pogleda v prihodnost, ob želji, da bi Slovenija ostala država, v kateri je lepo odraščati, ustvarjati in živeti.
Spodaj si lahko ogledate nekaj fotografij iz dogodka:











































































