Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Rogaška prekinila serijo 7 porazov, Šentjur z mladim trenerjem znova do zmage, Podčetrtanom preobrat ni uspel


Označite Kozjansko.info kot prednostni vir na Googlu

Sinočnji košarkarski večer je prinesel dve zmagi za ekipi iz naših krajev, kar se je zgodilo prvič v aktualni sezoni. Slatinčani so bili boljši od Laškega, Šentjur pa je ugnal Polzelane. S točko so se morali zadovoljiti Podčetrtani.

Laščani so v mestu vrelcev parirali le prvo četrtino. Ob polčasu je Rogaška vodila za 7 točk, v tretji četrtini pa je prednost potrojila in na koncu zmagala s +22. Z zmago so Slatinčani prekinili serijo 7 porazov.

Razpoloženi so bili David Križanič z 28 točkami (18 v prvem polčasu, met iz igre 10:13), Tadej Ferme, ki je zbral 14 točk (trojke 4:6), 10 podaj in 5 skokov, ter Yaw Obeng-Mensah (21 točk, 10 skokov), ki je tudi dosegel stotico. Pri gostih je izstopal Alen Zulić s 26 točkami (19 v prvem delu).

Rogaška : Laško 103:81 (25:25, 27:20, 29:15, 22:21)

Ekipa Šentjurja; foto: KK Šentjur

Šentjurčani so v 5. minuti s trojko Jureta Pelka vodili za 7, kolikor je bila njihova prednost tudi v 8. minuti, ko je z razdalje zadel Jure Špan. Gostom je še v prvi četrtini uspela serija 0:10.

Ekipi sta bili nekaj minut izenačeni, v 16. minuti pa so gostje povedli za 5 točk in v 17. za 7. Ob polčasu je bilo na semaforju 40:44.

Po 52:55 v 27. minuti so domači preobrnili s serijo 10:0. V zadnji kvartal so domači vstopili s +8. Hopsi so v 33. minuti prišli 67:65, a so domači odbili njihov nalet. Sredi zadnje četrtine je trojko za +9 zadel Domen Močnik. Minuto pred koncem je Ožbej Glavan zadel za +14 in tekma je bila odločena.

Trije igralci Šentjurja so dosegli po 18 točk. Jure Pelko je trojke metal 4:9 in zbral 7 podaj, 5 skokov in 3 ukradene žoge, Ožbej Glavan je bil 100% s črte prostih metov in 5:8 iz igre, Radoš Šešlija pa je zadel 8 od 14 metov na koš. Pri Polzelanih je 24 točk zbral Dino Murić (trojke 3:6, 5 skokov).

Šentjur : Hopsi Polzela 93:80 (23:26, 17:18, 24:12, 29:24)

Utrinek s tekme v Šenčurju; foto: Darko Ješe

Podčetrtani so si v Šenčurju v prvi četrtini nabrali zaostanek 14 točk. Ob vstopu v zadnjo četrtino so domači v 32. minuti vodili za 16, a se je gostujoča zasedba v 36. minuti s košem Luke Tekavčiča približala na 73:71. Domači so se znova oddaljili in na koncu zanesljivo zmagali.

Prvi strelec pri domačih je bil Jaka Klobučar (16 točk, 6 podaj), za goste pa je 16 točk dosegel Jan Copot (trojke 3:7, 6 skokov).

GGD Šenčur : Terme Olimia Podčetrtek 84:74 (26:12, 20:20, 22:23, 16:19)

V sredo, 17. decembra, bo ob 18. uri povratna pokalna tekma med Rogaško in Podčetrtani. V soboto, 20. decembra, bodo Podčetrtani v okviru državnega prvenstva ob 17.30 začeli tekmo s Šentjurčani.