Sinočnji košarkarski večer je prinesel dve zmagi za ekipi iz naših krajev, kar se je zgodilo prvič v aktualni sezoni. Slatinčani so bili boljši od Laškega, Šentjur pa je ugnal Polzelane. S točko so se morali zadovoljiti Podčetrtani.
Laščani so v mestu vrelcev parirali le prvo četrtino. Ob polčasu je Rogaška vodila za 7 točk, v tretji četrtini pa je prednost potrojila in na koncu zmagala s +22. Z zmago so Slatinčani prekinili serijo 7 porazov.
Razpoloženi so bili David Križanič z 28 točkami (18 v prvem polčasu, met iz igre 10:13), Tadej Ferme, ki je zbral 14 točk (trojke 4:6), 10 podaj in 5 skokov, ter Yaw Obeng-Mensah (21 točk, 10 skokov), ki je tudi dosegel stotico. Pri gostih je izstopal Alen Zulić s 26 točkami (19 v prvem delu).
Rogaška : Laško 103:81 (25:25, 27:20, 29:15, 22:21)

Šentjurčani so v 5. minuti s trojko Jureta Pelka vodili za 7, kolikor je bila njihova prednost tudi v 8. minuti, ko je z razdalje zadel Jure Špan. Gostom je še v prvi četrtini uspela serija 0:10.
Ekipi sta bili nekaj minut izenačeni, v 16. minuti pa so gostje povedli za 5 točk in v 17. za 7. Ob polčasu je bilo na semaforju 40:44.
Po 52:55 v 27. minuti so domači preobrnili s serijo 10:0. V zadnji kvartal so domači vstopili s +8. Hopsi so v 33. minuti prišli 67:65, a so domači odbili njihov nalet. Sredi zadnje četrtine je trojko za +9 zadel Domen Močnik. Minuto pred koncem je Ožbej Glavan zadel za +14 in tekma je bila odločena.
Trije igralci Šentjurja so dosegli po 18 točk. Jure Pelko je trojke metal 4:9 in zbral 7 podaj, 5 skokov in 3 ukradene žoge, Ožbej Glavan je bil 100% s črte prostih metov in 5:8 iz igre, Radoš Šešlija pa je zadel 8 od 14 metov na koš. Pri Polzelanih je 24 točk zbral Dino Murić (trojke 3:6, 5 skokov).
Šentjur : Hopsi Polzela 93:80 (23:26, 17:18, 24:12, 29:24)

Podčetrtani so si v Šenčurju v prvi četrtini nabrali zaostanek 14 točk. Ob vstopu v zadnjo četrtino so domači v 32. minuti vodili za 16, a se je gostujoča zasedba v 36. minuti s košem Luke Tekavčiča približala na 73:71. Domači so se znova oddaljili in na koncu zanesljivo zmagali.
Prvi strelec pri domačih je bil Jaka Klobučar (16 točk, 6 podaj), za goste pa je 16 točk dosegel Jan Copot (trojke 3:7, 6 skokov).
GGD Šenčur : Terme Olimia Podčetrtek 84:74 (26:12, 20:20, 22:23, 16:19)
V sredo, 17. decembra, bo ob 18. uri povratna pokalna tekma med Rogaško in Podčetrtani. V soboto, 20. decembra, bodo Podčetrtani v okviru državnega prvenstva ob 17.30 začeli tekmo s Šentjurčani.






