Občina Šentjur v sodelovanju s čebelarskimi društvi že četrto leto izvaja projekt, v katerem svojim novorojenim občanom podarijo medovito drevo in tudi letos bo to sadika lipe.
S tem želijo izraziti dobrodošlico in hkrati ohranjati populacijo čebel v našem okolju. Čebele so namreč prinašalke in ohranjevalke življenja rastlin in s tem tudi človeka.
Drevo lahko starši posadijo na svojih vrtovih in bo tako trajen spomin, ki bo vašega otroka spremljal skozi življenje. V kolikor sami nimate te možnosti, pa lahko sadiko tudi podarite svojim sorodnikom, prijateljem ali pa čebelarskemu društvu v vašem kraju.
Zaradi pravočasne nabave zadostnega števila sadik prosijo, da prevzem sadike potrdijo do 6. marca 2026 z vpisom podatkov v obrazec.
Sadike boste lahko prevzeli na posebnem dogodku v sklopu največje občinske turistične prireditve Šentjurjevo, v četrtek, 16. aprila 2026, ob 16. uri, na vrtu Ipavčeve hiše v šentjurskem Zgornjem trgu.
Preberite tudi:
V Šentjurju podelili priznanja najboljšim športnikom leta 2025





