Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Osnovnošolci iz Rogatca so se učili o delu gasilcev (foto)


Označite Kozjansko.info kot prednostni vir na Googlu

Včeraj so prostore PGD Rogatec obiskali otroci Osnovne šole Rogatec. Predstavili so jim vozila, opremo in spoznavali so tudi osnove prve pomoči.

Foto: FB PGD Rogatec

Oktober je mesec požarne varnosti, v katerem se ozavešča prebivalce o pomenu preprečevanja požara in ravnanja ob požaru. Letošnja osrednja tema je evakuacija ob požaru s poudarkom na hitrem in varnem umiku. S sloganom Požar ne čaka – pomembna je sekunda vsaka. Poznaš evakuacijsko pot? se želi spodbuditi ljudi, da razmislijo o tem, kako bi ob požaru pravočasno in varno zapustili stavbo.

Za predšolske otroke in šolsko mladino je Uprava za zaščito in reševanje skupaj z Gasilsko zvezo Slovenije, Združenjem slovenskih poklicnih gasilcev in Slovenskim združenjem za požarno varstvo na temo evakuacije pripravila prispevke v otroških revijah in nova didaktična knjižica Ježek Snežek.

Želimo si, da se s sporočili projekta seznani čim več ljudi ter da bi tako skupaj dvignili raven zavedanja o pomenu evakuacije. Pomembno je, da poznamo preventivne ukrepe, s katerimi lahko preprečimo požar, in da tako evakuacija sploh ne bo potrebna. Če pa bo, potem je pomembno, da jo izvedemo hitro, umirjeno in varno,” so zapisali.

Preberite še:

Takšni so rezultati tekmovanja mladih gasilcev GZ Šmarje pri Jelšah