Teden dni po zaključku prve Lige v odbojki Kozjansko se je zaključila tudi sezona v drugi ligi.

Kot je zapisal Roman Gradišek iz Športne zveze Kozje, je tretja sezona prvič prinesla tudi tekmovanje v drugi ligi, v kateri je nastopilo kar osem ekip. Po dvokrožnem ligaškem tekmovanju so se ekipe razdelile na dva dela. Tiste med 1. in 4. mestom so se pomerile v play-offu za končno zmago, preostale štiri pa za mesta med 5. in 8.

V polfinalu play-offa sta v tesnih tekmah zmagali ekipi, ki sta bili po rednem delu nižje uvrščeni. Ekipa ŠD Buče 1 je premagala ekipo ŠD Zibika 2, ekipa API Team pa ekipo ŠD Polje. V tekmi za tretje mesto je bila boljša ekipa ŠD Zibika 2, ki je tako ponovila rezultat svoje prve ekipe, ki je bila tretja v prvi ligi. Veliki finale pa je dobila ekipa API Team, ki je tako kot prva osvojila naslov prvaka druge lige in se uvrstila v prvo ligo v naslednji sezoni.
Končni vrstni red:
- API Team
- ŠD Buče 1
- ŠD Zibika 2
- ŠD Polje ob Sotli
- Ponikva
- ŠD Buče 2
- ŠD Lesično
- ŠD Kozje 2





