Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Na prvem decembrskem srečanju LU Šentjur o težkih temah slovenske preteklosti


Označite Kozjansko.info kot prednostni vir na Googlu

Na Ljudski univerzi Šentjur je v sredo, v začetku decembra, potekalo prvo decembrsko srečanje, kjer je bila gostja priznana pisateljica, novinarka in zbiralka življenjskih zgodb Milena Miklavčič.

Osrednja tema dogodka je bila njena najnovejša, peta knjiga iz zbirke z naslovom Ogenj, rit in kače niso za igrače, 5. del: Lučkine in druge zgodbe. Knjiga prinaša 108 resničnih zgodb, ki osvetljujejo težke teme slovenske preteklosti, in sicer družinsko, fizično in spolno nasilje, življenje v velikih družinah ter boleče izkušnje prejšnjega stoletja. Poseben del knjige predstavljajo zgodbe, ki jih je skoraj pol stoletja zbirala in zapisovala vedeževalka Lučka.

Vir foto: Ljudska univerza Šentjur

Milena Miklavčič je zgodbe predstavila na izjemno iskren in čustven način, kar je obiskovalce popeljalo skozi širok spekter človeških izkušenj – od globoke bolečine do neverjetne moči in poguma posameznikov.

O srečanju so na Ljudski univerzi Šentjur zapisali še: “Srečanje je preseglo zgolj knjižno predstavitev. Milena Miklavčič je z izjemno toplino in neposrednostjo spregovorila o pomenu sprejemanja, odpuščanja in razumevanja medgeneracijskih razlik. Spodbudila nas je k opuščanju sramu in strahu, ter k odkrivanju lastne notranje moči, predvsem pa kako se soočati z izzivi, kako ohranjati vedrino in kako polno zaživeti v zrelih letih.”

Vir foto: Ljudska univerza Šentjur