Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Na dnevu odprtih vrat otroci iz vrtcev Kozjanskega in Obsotelja spoznavali različne poklice


Včeraj dopoldne so se predstavniki vojske, policije, civilne zaščite, reševalcev in Rdečega križa zbrali v Šmarju, da bi svoje poklice predstavili otrokom iz vrtcev Kozjanskega in Obsotelja. Dneva odprtih vrat se je udeležilo okrog 700 otrok okoliških vrtcev. 

Pri gasilcih so si lahko ogledali njihovo opremo, ki jih spremlja na intervencijah. Z brentačo so poskušali podreti tarčo in gasili so z ročnikom. Iz PGD Šmarje so zapisali na Facebooku: “Pri tem so se odlično odrezali, nasmehi na njihovih obrazih pa so povedali, da so bili navdušeni in veseli našega obiska. Neizmerno smo hvaležni, zadovoljni in srečni, ko vidimo nasmehe na obrazih otrok – morda celo bodočih gasilcev.

Vojaki so jim pripravili poligon in preizkusili so lahko tudi težo njihove opreme. V policijskem kombiju so preizkusili, kako se počutijo priporniki pri prevozih. Pri reševalcih pa so se lahko otroci preizkušali pri oživljanju lutke in ogledali so si reševalno vozilo.

Otroci so si ogledali opremo in vozila ter tako lahko praktično izkusili predstavitve služb, ki vsakodnevno skrbijo za varnost občanov.

Foto: FB VIZ OŠ Rogatec