V juniju je bila v Rogaški Slatini podpisana pogodba za izgradnjo novega kopališča, ki ga v mestu nimajo vse od leta 1995. Kot so sporočili z Občine Rogaška Slatina, so na gradbišču novega kopališča v glavnem betonska dela zaključena, zgrajeni pa so vsi trije bodoči bazeni.
Zaradi terminskega plana in neustreznih vremenskih razmer je moral izvajalec pred pričetkom polaganja ploščic postaviti šotor. Tako trenutno poteka polaganje ploščic v največjem bazenu, ki je velikosti 20 x 25 m.

Ob bazenskem delu je predvidena tudi izgradnja spremljajočih prostorov kot so garderobe, sanitarije, servisni prostori itd. Pod tem objektom je že zgrajena strojnica v katero se nameščajo filtri za prečiščevanje vode in druga instalacijska dela. Sam objekt bo narejen iz stebrov in nosilcev iz lepljenega lesa in bo v obliki krožnega izseka. Aktivnosti so načrtovane tako, da bi bazenski kompleks lahko bil odprt do pričetka letne kopalne sezone.
Novo letno kopališče bo zgrajeno ob Športnem centru Rogaška Slatina. Celotno območje kopališča bo merilo preko 6.300 kvadratnih metrov in bo naenkrat lahko sprejelo do 500 obiskovalcev.
Vrednost celotne investicije znaša 2.850.000 evrov. Milijon evrov bo Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport sofinanciralo v okviru razpisa za investicije v športno infrastrukturo. Preostali del bo Občina financirala iz denarja, ki ga je leta 2022 pridobila zaradi vplačanega dobitka Eurojackpota prav v tej občini.





