Člani Čebelarske družine Šmarje pri Jelšah so obeležili 145 let delovanja. Slavnostna proslava je bila priložnost za pogled na bogato zgodovino našega društva, hkrati pa tudi za zahvalo vsem, ki soustvarjajo njihovo zgodbo.

Ob tej priložnosti so podelili priznanja, kakor tudi razglasili častna člana. Na zelenici ob društvenem čebelnjaku je poslej tudi spominsko obeležje preminulim čebelarjem.
Vabilu na slavnost so se odzvali predstavniki prijateljskih društev oz. praporščaki.
Za kulturni del programa so poskrbeli pevci iz Zibike, harmonikaš Vlado Pajk in citrarka Eva Novak.

Ob vsem skupaj so pri ČD Šmarje zapisali: “Hvala vsem gostom, podpornikom in prijateljem čebelarstva, ki ste bili del tega pomembnega jubileja. Vaša prisotnost nam veliko pomeni in potrjuje, da čebelarstvo ostaja pomemben del naše skupnosti.
Ob 145-letnici se z veseljem oziramo na prehojeno pot, hkrati pa z optimizmom zremo v prihodnost ter nadaljujemo poslanstvo ohranjanja čebelarstva, skrbi za čebele in varovanja narave.”
Preberite tudi:





