Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Hočejo najvišji odstotek


Označite Kozjansko.info kot prednostni vir na Googlu

S tem naslovom je bil na današnji dan pred 35 leti objavljen prispevek v Novem tedniku. Vabljeni k branju:

Vse šentjurske stranke so pred plebiscitom izdale skupno izjavo, v kateri opozarjajo na močne korenine slovenske zavesti v teh krajih in na znamenite rojake. Zapisali so, da bodo na plebiscitu to zavest udejanili in utrdili še z državotvorno samozavestjo. Njihova želja iz skupne izjave je, da bi na plebiscitu dosegli najvišji odstotek in se s tem prvenstvom zapisali v zgodovino slovenstva.

O plebiscitu so v šentjurski občini veliko govorili že na zborih volilcev, na katerih so se pogovarjali tudi o razpisu novega samoprispevka. Priprave na plebiscit pa so bile tudi posebna točka seje občinske vlade, ki se je sestala včeraj opoldne. Sicer pa danes, v četrtek, ob 15. uri, šentjurska podružnica Kmečke zveze-Ljudske stranke v šentjurski skupščinski dvorani pripravlja predavanje profesorja dr. Antona Trstenjaka, ki bo govoril o kmetskem stanu v slovenskem narodu, pričakujejo pa tudi Ivana Omana. Jutri, v petek, bo v sklopu predplebiscitnih dogajanj v šentjurskem kulturnem domu ob 19. uri Umetniški večer skladateljev Ipavcev. Za torek zvečer pa so skupščina občine in vse šentjurske politične stranke napovedale javno tribuno in nanjo povabile Dimitrija Rupla, Mirana Potrča, Primoža Hainza in Franceta Tomšiča.

BJ, Novi tednik, 20. 12. 1990

*fotografija je sicer iz širšega tematskega prispevka