
V Bistrici ob Sotli se lahko pohvalijo z godbo, ki deluje pod okriljem društva Godba Orlica. Nedavno so s koncertom v tamkajšnjem kulturnem domu obeležili 15 let delovanja.
Ob tej priložnosti je društvo prejelo priznanje s strani šmarske izpostave Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti.

Bronaste značke Vinka Štrucla za delovanje na področju godbeništva so prejeli tudi dolgoletni člani: Rajko Pečnik (15 let), Franc Kunej (15 let), Franc Zorenč (15 let), Gvido Šket (15 let), Sandi Špoljar (15 let), Matej Špoljar (15 let), Blaž Dobrina (15 let), Ana Markelj (15 let), David Humski (15 let), Dario Kukovičič (14 let), Zvonko Kunej (13 let), Karla Žmavc (12 let), Ema Dobrina (11 let) in Dragica Vračun (10 let).

Ob tej priložnosti so pri JSKD OI Šmarje pri Jelšah zapisali: “Vsem članom godbe še enkrat iskreno čestitamo za odličen koncert ter jim želimo še veliko glasbenega veselja in številne uspešne nastope tudi v prihodnje.”
Dodajmo, da so v polni dvorani kot gostje nastopili člani Vokalne skupine Vitis.
Preberite tudi:


