Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Franc Novak – častni šmarski občan


Označite Kozjansko.info kot prednostni vir na Googlu

S tem naslovom je bil na današnji dan pred 60 leti objavljen prispevek v Celjskem tedniku. Vabljeni k branju:

Franjo Novak iz Maribora je od prejšnjega petka častni občan šmarske občine. Visoko priznanje so tovarišu Novaku podelili ob 70. obletnici rojstva in 45. jubileju tvornega dela pri turistični propagandi.

Šmarski rojak in turistični delavec Franjo Novak je že v letih 1920 do 1930, ko je služboval v Rogaški Slatini, vneto propagiral slatinsko zdravilišče. Z veliko vnemo in ljubeznijo pa je z lepotami zdravilišča Rogaške Slatine in njene okolice seznanjal bralce v skoraj vseh svojih delih, razpravah, knjigah, člankih. V knjigi »Jovo ošišani v Rogaški Slatini«, ki je izšla leta 1927 v Zagrebu in le ta 1928 v Ljubljani, v knjigi »Maribor z zaledjem« in »Biseri Jugoslavije«, posebej pa še v treh knjigah »Po Jugoslaviji«, je tovariš Novak na svojstven način prikazal pomen Rogaške Slatine in hkrati ustvaril tudi prijetno čtivo in odličen kažipot domačim in “tujim turistom.

Novakovo ustvarjalno delo pa ni samo turistično-propagandnega pomena, marveč ima tudi velik idejno-vzgojni pomen.

P. K., Celjski tednik, 19. 11. 1965