Folklorno Društvo Minerali je avgusta ponosno predstavljalo Rogaško Slatino na festivalu Slovenija v Pragi.
S šestimi plesnimi pari, tremi muzikanti in nasmejanimi spremljevalci so v čarobni Pragi navdušili domačine in turiste s slatinskimi in vzhodnoštajerskimi plesi: krajcpolka, ketnpolka, cvajšrit, valček, trojke …
Na nastopih so zaplesali ob otvoritvi festivala in srečanju z veleposlanikom RS v Pragi, na predstavitvi na slovenskem veleposlaništvu in kar na praških ulicah, kjer so z energijo, pesmijo in plesom očarali množice.

Ko je dež prekinil program, je zadonela prava slovenska energija v češki prestolnici: slišati je bilo harmonike in slovenske pesmi pod nadstreškom.
Obiskovalci so lahko občudovali avtentične kostume, narejene po vzoru oblačil iz Rogaške Slatine okoli leta 1900, in se z veseljem fotografirali s slatinskimi folklorniki.





