Ekipa Dobovca je sinoči na Vrhniki odigrala prvo tekmo finala končnice državnega prvenstva v futsalu.

V Cankarjevem mestu so domači do 12. minute povedli s 3:0. Varovanci Roka Mordeja se kljub velikemu zaostanku niso predali.
V 14. minuti je izid polčasa s prvim golom Dobovca postavil Vid Prah, ki je po lepi akciji gostov žogo v mrežo po odboju pospravil v mrežo domačih. V 26. minuti so gostje odprli tekmo, saj je Adrijan Trstenjak po samostojni akciji ugnal domačega vratarja. V 27. minuti je gol za 3:3 s strelom preko celotnega igrišča dosegel vratar Marko Peček.
Pri izvajanju 6-metrovk sta bila uspešna Thomas Pihler in Rajter
Siliko Vrhnika : Dobovec 7:5 (3:3, 3:1)
Druga tekma v seriji, ki se igra na tri zmage bo v torek, 12. maja, ob 20. uri v Rogaški Slatini.





