Dijaki 3. a oddelka ITS Šolskega centra Rogaška Slatina so letos razvijali svoje podjetniške ideje in se udeležili 9. Podjetniškega natečaja, ki ga organizira Fakulteta za ekonomijo in informatiko Univerze v Novem mestu.
Finale je potekalo 23. aprila 2026 v Novem Mestu. V finale so se uvrstile tri ekipe Šolskega centra Rogaška:
- Regina Golej, Nikolina Rebić in Ana Grobin (Tinty),
- Jamin Juričan (Mini mlaj),
- Filip Guzej (Barmeter).

Dijaki so svoje ideje samozavestno predstavili pred strokovno komisijo in se uspešno kosali z močno konkurenco. Ob tem so pridobili dragocene izkušnje javnega nastopanja, sodelovanja in podjetniškega razmišljanja.
Na šoli so ponosni na njihov pogum, ustvarjalnost in pripravljenost stopiti iz cone udobja ter svoje ideje predstaviti širši javnosti.

Mentorica ekipam Rebeka Majer Amon.
Vir fotografij: ŠCRS in FEI Univerze v Novem mestu





