Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Dejan Rodić na čelu mlajših selekcij ŽKK Šentjur


 

Kar malo v pozabo je v zadnjem letu odšel Ženski košarkarski klub Šentjur. Celjan Dejan Rodić je kot svež veter stopil med dekleta in si zadal dokaj težko nalogo – nekoč slovensko košarkarsko velesilo, v mlajših kategorijah, ponovno popeljati na zemljevid Slovenije in kajpak močno mešati štrene najboljšim klubom znotraj države. S trenerjem Rodićem smo se pogovarjali pred odhodom na mednarodni turnir na Poljsko, kamor je odpeljal svoje varovanke.

Za začetek povej bralcem Šentjurskih novic, kako se je celotna zgodba sploh začela. Zakaj košarka, ko pa imamo tako popularen nogomet, nenazadnje je rokomet doma prav v Celju …

Najprej sem res začel trenirati nogomet, a nekega dne sem gledal na programu CNN športno potezo dneva, kjer je Michael Jordan resnično spektakularno zabil. Obnemel sem in si kot vsak otrok z domišljijo rekel: »Jaz bi tudi rad takole zabil!« Sledil je prvi košarkarski trening in popotovanje traja še danes …

Kaj te je pritegnilo v žensko košarko?

Dejansko sta kriva prepogosta poškodba kolena in takratni predsednik ŽKK Celje Franci Ramšak. Prepričeval me je kar nekaj mesecev, saj kot mlad in perspektiven igralec nisem bil psihično pripravljen na poškodbo, hkrati pa sem sanjal o povratku na parket, ki se mi ni uresničil. Nakar me je g. Ramšak povabil, naj se preizkusim kot trener.

Znano je, da si mnogo let posvetil sojenju košarke in bil eden od obetavnejših sodnikov mlajše generacije. Kako to, da je padla odločitev še o trenerstvu?

V sodniške vode sem zaplaval slučajno, namreč na eni izmed tekem se sodniki niso pojavili. Dejansko sem tudi dobro odsodil tekmo in tako se je začelo. Hitro sem napredoval, a so se žal, tako kot vedno, pojavila razna spotikanja. Starejšim in bolje rangiranim sodnikom ni bilo povsem povšeči, da sem bil tudi s strani KZS dobro ocenjen, zato sem počasi obesil piščalko na klin.

Pa se posvetiva še malo dekletom … Kako potekajo treningi? Mogoče katera od mladih nadebudnih košarkaric še posebej izstopa?

Treningi potekajo utečeno in brez težav, trenutni poudarek je na obvladovanju žoge in igri t. i. »1 na 1«. Treniramo od 3- do 4-krat na teden v OŠ Hruševec Šentjur in OŠ Franja Malgaja. Vsa dekleta so pridna in marljiva, prepričan sem, da bo čez nekaj let kar nekaj dobrih košarkaric. Velja pa izpostaviti Vanjo Tanšek, ki je bila tudi v širšem izboru kadetske reprezentance, in Barbaro Pikl. Menim, da bo igra v prihodnji sezoni vsekakor slonela na njunih plečih. Prav tako sem dekleti vključil k članski zasedbi Rogaške, kjer bosta še dodatno okusili čare tega čudovitega športa.

Vemo, da so dekleta v primerjavi s preostalimi vrstnicami mlajša in da se tekme niso ravno dobivale kot po tekočem traku, kako bi ocenil prvi ligaški del tekmovanja?
Res je, da je bila večina tekem v tem delu tekmovanja izgubljena, a v prihodnje nikakor ne smemo popustiti. Napočil je čas sprememb, zato mislim, da bodo z vztrajnim in sistematičnim delom prišle tudi zmage.

Kako potekajo odnosi z vodstvom kluba? Prejšnja trenerka je klub zapustila z bridkim priokusom …

Ne zanima me, kaj je bilo v preteklosti. S svojimi izkušnjami lahko ogromno pripomorem k razvoju deklet in zaenkrat z vodstvom kluba delamo na tem, da zagotovimo dekletom nemoten potek treningov. Sam drugače nimam nobenih težav z avtoriteto.

Za konec najinega pogovora pa zaupaj še cilje in želje za v prihodnje.

Moj cilj je ustvariti homogeno ekipo, ki bo, ne glede na rezultat, prenesla svoje izkušnje na mlajše generacije in da ženska košarka v Šentjurju ostane na zemljevidu Slovenije. Predvsem pa si želim, da bi starši podpirali svoje otroke na športnih poteh.

Med 16. in 19. junijem so se mlade košarkarice ŽKK Šentjur udeležile mednarodnega turnirja v poljskem Sosnowiecu, mestu, ki je oddaljeno le nekaj kilometrov od Katowic in kjer je v teh dneh potekalo Evropsko prvenstvo ženskih članskih ekip. Za 10 deklet, letnik 1995 in mlajše, je bil obisk turnirja na Poljskem premierna priložnost, da okusijo tudi mednarodni parket. Košarkarice so na turnirju igrale v skupini A. Družbo so jim poleg domačink iz kluba Salos Slupsk delale še Slovakinje iz kluba Piescany ter Madžarke iz kluba Godolloi.

BM / Šentjurske novice, 22. 6. 2011; foto: kosarka.si