Na mrliški vežici v Dobležičah so danes namestili avtomatski eksterni defibrilator – AED.
Gre za prenosno napravo, ki se uporablja za oživljanje ob srčnem zastoju. S pomočjo električnega sunka (defibrilacije) lahko ponovno vzpostavi normalen srčni ritem pri osebi z ustavitvijo srca. Naprava je enostavna za uporabo in daje glasovna navodila.
Društvo za srčno-žilne bolezni AED je sofinanciralo dobavo naprave AED v višini 2.400 evrov. Ostale stroške je krila Občina Kozje.





