Tajfunovci pri vodilnih parirali zgolj sedem osmin

tajfun buducnost 2015Kmalu po silvestrovanju so se košarkarji Tajfuna napotili proti glavnemu mestu Črne gore, kjer jih je čakalo gostovanje pri prvouvrščeni ekipi lige ABA. Dejan Mihevc ni mogel računati na poškodovana Sandija Čebularja in Ceolo Clarka.

Po izenačeni prvi četrtini je Tajfun gostiteljem nekoliko ušel in v 17. minuti povedel 24:31. Po domači seriji so gostitelij polčas dobili s 36:34.

Domači so v drugem polčasu začeli nekoliko bolje, a so Šentjurčani ob koncu tretje četrtine znižali na 53:49, v zadnji periodi pa je bila gostujoča falanga v stiku do sredine tega dela igre in rezultata 60:56. V zadnji osmini tekme so bili na igrišču le še gostitelji in visoko zmagali.

Dvoštevilčni so bili Ponjavić z 18 točkami in Bratož ter Parker z 10.

V petek, 8. 1. 2016, bo v Golovcu ob 20.00 domače srečanje z Zadrom.

V okviri Lige Telemach bo Rogaška 9. januarja gostovala pri domžalski Lastovki.

Še pred tem bodo Slatinčani prav tako gotovali v domžalah, in sicer v torek, 5. januarja, okviru pokalnega tekmovanja pri mestnih tekmecih Helios Suns. Istega dne bo v Podčetrtku tekma, znova z Domžalčani – Lastovko.