Nogometni vikend obsoteljskega in kozjanskega podmladka

Smarski kadetiPodmladki nogometnih klubov Obsotelja in Kozjanskega igrajo v različnih nivojih tekmovanja pod okriljem Medobčinske nogometne zveze Celje. Kako so se odrezali minuli vikend, preverite v spodnjem pregledu rezultatov.

MLADINCI
V 2. slovenski mladinski ligi – vzhod (2. SML) nastopa mladinska selekcija DNŠ MU Šentjur. V 6. krogu so doma gostili ekipo Žalca. Da je zmaga ostala doma, je z edinim zadetkom na srečanju poskrbel Jernej Lampret.

V Medobčinski mladinski ligi (MML CMC) so mladinci NK GIC Gradnje Rogaška Slatina gostili vrstnike iz Šoštanja. Slatinčani so preko Gašperja Alegra povedli v 43. minuti, nato pa v naslednjih dveh minutah prejeli kar dva zadetka. Uspešna sta bila Ahmetovič in Gashi. Da je vsaj točka ostala doma, je poskrbel Matjaž Kidrič. Gostujočega vratarja je premagal v 66. minuti.

MU Šentjur – Žalec 1:0 (1:0) (2. SML)

Lampret (39′)
Zapisnik

GIC Gradnje Rogaška – Šoštanj 2:2 (1:2) (MML CMC)
Alegro (43′), Kidrič (66′); Ahmetovič (44′), Gashi (45′)
Zapisnik

Rezultati in lestvica 2. SML – vzhod
Rezultati in lestvica MML CMC
Skupna lestvica 2. SML in 2. SKL

POKAL MLADINA
Mladinci so včeraj odigrali tudi tekme drugega kroga Pokala MNZ Celje za mladino. Mons Claudius je izgubil proti Krškemu. Mladinci Krškega so vseh pet zadetkov dosegli v zadnji tretjini srečanja. Dvakrat sta bila uspešna strelca Nejc Lavrenčič in Anže Smukovič, en gol je dodal Bardih Rizanaj. Šentjurčani so nekoliko presenetljivo premagali prvoligaško ekipo Rudarja iz Velenja. V prvem polčasu se mreži nista zatresli, v drugem pa so Šentjurčani dvakrat poslali žogo za hrbet gostujočega vratarja. V 64. minuti je zadel Mitja Pažon. Na 2:0 je povišal Alen Gros Slatinjek, ki je premagal svojega vratarja Damirja Starino. Mladinci NK GIC Gradnje Rogaška so izpadli v 1. krogu, kjer so se brez tekme poslovili tudi Kozjani.

Mons Claudius – Krško 0:5 (0:0)
Lavrenčič (63′, 89′), Rizanaj (75′), Smukovič (81′, 86′)

MU Šentjur – Rudar Velenje 2:0 (0:0)
Pažon (64′), Gros Slatinjek (88′- ag)

Rezultati in zapisniki

KADETI
Tudi šentjurski kadeti so v 2. slovenski kadetski ligi – vzhod (2. SKL – vzhod) premagali Žalec. Z dvema zadetkoma Jetimirja Torre so že po osmih minutah vodili z 2:0. Deset minut kasneje je izid znižal Rok Mrak. V 35. minuti je Torra dosegel svoj hat-trick in s tem postavil izid polčasa. Sodnik Vladimir Jerebic je ocenil, da je bilo njegovo proslavljanje zadetka pretirano, in mu pokazal rumeni karton. Za zanesljivo zmago Šentjurčanov je tik pred koncem poskrbel Matej Horjak.

Tako Šmarčani kot Kozjani so bili v Medobčinski kadetski ligi (MKL) poraženi na domačem igrišču. Šmarčani so proti Šoštanju bolje začeli srečanje in v 10. minuti z zadetkom Bledarja Asllanaja povedli. Tri minute kasneje je domači branilec Denis Stojakovič v kazenskem prostoru nepravilno zaustavljal nasprotnega napadalca. Blaž Meh je iz bele točke zanesljivo premagal vratarja Jana Žniderja. Šmarčani so v 24. minuti znova povedli. Po prostem strelu Tomaža Goleža je žogo za hrbet svojega vratarja potisnil Urban Šlutej. V drugem polčasu so Šoštanjci preko Črta Skornška izenačili na 2:2. Novo vodstvo Šmarčanom je prinesel Nejc Arzenšek, ki je izkoristil zmedo po kotu. Do konca srečanja so kadeti Šoštanja trikrat izkoristili napake domače obrambe. Marko Es je izenačil v 63. minuti, Žarko Ilič je v stilu Milana Osterca na tekmi proti Romuniji poskrbel za vodstvo, zmago pa je potrdil Samir Muratovič.

Vratar Kozjega Gregor Čas je moral na tekmi proti Mozirju kar osemkrat po žogo v svojo mrežo. Po dvakrat so zadeli Kristijan Pečnik Škrubelj, Jaka Delopst in Jošt Kunej, enkrat pa sta bila uspešna Urban Jurkovnik in Jure Šmigoc, ki je zadel z bele točke. Odred Kozje je brez zmage po štirih kolih na zadnjem mestu, Šmarčani so tretji. Šoštanj s stoodstotnim izkupičkom vodi, Mozirje pa je z zmago manj drugo.

MU Šentjur – Žalec 4:1 (3:1) (2. SKL)
Torra (5′, 8′, 35′), Horjak (79′); Mrak (18′)
Zapisnik

Trgovine Jager Šmarje pri Jelšah – Šoštanj 3:5 (2:1) (MKL)
Asllanaj (10′), Šlutej (24′ ag), Arzenšek (54′); Meh (13′- 11m), Skornšek (51′), Es (63′), Ilič (67′), Muratovič (71′)
Zapisnik

Odred Kozje – Mozirje 0:8 (0:3) (MKL)
Pečnik Štrubelj (25′, 37′), Delopst (30′, 44′), Kunej (42′, 70′), Jurkovnik (61′), Šmigoc (77′- 11m)
Zapisnik

Rezultati in lestvica 2. SKL – vzhod
Rezultati in lestvica MKL

STAREJŠI DEČKI

Vsi klubi iz našega območja so v 1. ligi starejših dečkov (1. LSD) visoko izgubili. Šentjurčani in Slatinčani so v Mozirju in Zrečah igrali 7:0, Šmartno 1928 pa je za hrbet šmarskega vratarja Jana Drofenika spravilo kar ducat žog.

Tudi v 2. ligi starejših dečkov (2. LSD) klubi Obsotelja in Kozjanskega minuli vikend niso zabeležili novih točk. Šoštanj je doma s 7:0 premagal selekcijo Mons Claudiusa. Po polčasu je bil zaostanek varovancev trenerja Marka Herčka le 1:0, edini zadetek je v 15. minuti dosegel Blaž Fakin. Isti igralec je v drugem polčasu zadel še trikrat, dva gola je dodal Robert Vinojčič, končni izid pa je postavil Luka Bolha. Selekcija starejših dečkov novoustanovljenega kluba iz Imenega je v 4. krogu 2. LSD gostovala pri štorskem Kovinarju. Varovanci trenerja Darka Valeka so začeli bolje in v 9. minuti povedli. Uspešen je bil Simon Jagodič. Štorčani so do polčasa preobrnili izid. Za vodstvo z 2:1 sta zadela Nikodin Sedlarevič in Tomaž Meze. Tudi drugi polčas so bolje začeli gostje. Z drugim zadetkom je v 44. minuti izenačil Jagodič. Le tri minute kasneje je sodnik Klemen Kos pokazal na belo točko v korist Kovinarja. Zanesljiv izvajalec je bil Andraž Žula. Isti igralec je že v naslednji minuti povišal vodstvo. Končni izid je v 51. minuti postavil Arjan Torra.

Mozirje – MU Šentjur 7:0 (3:0) (1. LSD)

Herman (22′), Kunej (24′, 70′), Danijel (27′), Trap (40′), Šmigoc (43′, 60′)