Minulo soboto je na Tržnici Šentjur v okviru Tedna zdravega mesta v Občini Šentjur ter v okviru Dneva za spremembe, ki ga koordinira Slovenska Filantropija, potekala Pisana tržnica v organizaciji Zavoda Etno-Eko. Pisana tržnica je po besedah Tanje Gobec zmes sodelovanja, druženja, skupnega ustvarjanja, izmenjave znanj, izdelkov in izkušenj. Njeno glavno sporočilo je, da so vse naše veščine in vedenje dragoceni.
Pisana tržnica je namenjena ljudem dobre volje, ki želijo svoje znanje in izdelke deliti z drugimi. Na tržnici se bodo po besedah idejne vodje Tanje Gobec iz Zavoda Etno-Eko srečevali lokalni ustvarjalci, ki bodo prodajali svoje izdelke, pripravili bodo tudi animacijske delavnice za otroke. Za slednje nameravajo organizirati izmenjavo knjig in igrač. Ob izmenjavi oblačil pa pripravljajo tudi predstavitev joge, velik poudarek pa namenjajo medgeneracijskemu druženju.
S Pisano tržnico torej želijo posameznikom ponuditi možnost, da se predstavijo s svojimi unikatnimi izdelki, spodbuditi ustvarjalnost otrok ter spodbuditi neformalno druženje med generacijami in skupno ustvarjanje. Na prvi pisani tržnici so se poleg ponudnikov unikatnih izdelkov, raznih zelišč, oblačil, igrač in domačih dobrot predstavile tudi učenke OŠ Vransko – Tabor, ki so izdelovale unikatne ročne izdelke.
Velika želja in cilj Tanje Gobec je, da bi pisana tržnica zaživela in da bi se ljudje nanjo navadili ter jo redno obiskovali. Sprva le enkrat mesečno – vsako prvo soboto v mesecu. Zato ob tej priložnosti vabi vse, ki se kakorkoli ukvarjajo z umetnostjo, ročnim ustvarjanjem in podobnimi zadevami, da se tržnice udeležijo in s tem sooblikujejo osnovni namen in poslanstvo Pisane tržnice.
Tanjo Gobec smo povabili pred kamero, kjer nam je podrobneje prestavila projekt Pisana tržnica. Slednje si lahko ogledate v spodnjem video posnetku, vabljeni pa tudi k ogledu galerije fotografij (klik!), ki smo jih posneli na sobotni Pisani tržnici.