Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Enodnevna razstava Vilme Mavrič Kasper: njen vir ustvarjanja so mercedesi


Nekdanja Šentjurčanka Vilma Mavrič Krisper je na prvo majsko soboto na terasi Matt caffeja na tržnici izvedla svojo premierno šentjursko razstavo. Slike svojega dvajsetletnega dela je razstavila kar na ograjo terase. Sproščeno vzdušje obiskovalcev, ki so ob ogledu slik in ob kulinaričnih dobrotah srkali kavico in sproščeno klepetali, ni motil niti hrup mimovozečih avtomobilov. Ravno nasprotno. Slikarkin ustvarjalni opus po večini temelji na risanju avtomobilov, predvsem mercedesov, letal in motorjev in mimovozeč cestni promet je dal razstavi posebno vzdušje. Na ogled je postavila nekaj več kot 50 slik, tokratna šentjurska razstava pa je že njena 55 po vrsti.

Organizator Matt cafe je poskrbel tudi za krajši kulturni program. Tovrstne razstave dajejo dodano vrednost mestu in tudi zaradi tega so vredne pozdrava.

jg / Šentjurske novice, 25. 5. 2911

*Na manjši sliki avtorica razstave in njen sin Sandro Stropnik; jutri, v soboto, 4. junija, bo na istem prizorišču razstavljala Vesna Tanšek