S tem naslovom je bil na današnji dan pred 30 leti objavljen prispevek v Novem tedniku. Vabljeni k branju:
V Podčetrtku bo ulični sistem
Olimje, ki je med najpomembnejšimi slovenskimi turističnimi kraji, uradno sploh ne obstoja. V naseljih Sopote ter Slake, ki sestavljata olimsko dolino, si že dolgo želijo, da bi turistično in gospodarsko pomembni kraj dobil ime, po katerem ga drugod najbolj poznajo.
Po osnutku odloka, ki so ga svetniki občine Podčetrtek sprejeli v začetku tedna, bi sedanjo katastrsko občino Sopote preimenovali v Olimje, na hiše pa namestili hišne številke z imenom Olimja. Kot so izračunali, bi iz občinskega proračuna za preoštevilčbo odšteli 72 tisoč tolarjev. Svetniki niso imeli posebnih pripomb, zato bo do predlog odloka lahko obravnavali že na prihodnji seji sveta.
Svetniki pa so se obenem odločili tudi za osnutek odloka o uvedbi uličnega sistema v naselju Podčetrtek. V naselju si želijo ulični sistem predvsem zaradi večje preglednosti razgibanega naselja, pri čemer omenjajo v osnutku Zdraviliško, Trško, Olimsko cesto, Cesto na grad, Škofjo goro ter Malo Rudnico. Stroške za hišne številke bi plačala občina. Svetniki so se v ponedeljek strinjali tudi z razdelitvijo dosedanjega vzgojnovarstvenega zavoda s sedežem v Rogaški Slatini, pri tem pa soglašali z ustanovitvijo vzgojnoizobraževalnih zavodov osnovne šole Podčetrtek ter osnovne šole Marije Broz v Bistrici. V bivši šmarski občini so bile namreč vse osnovne šole ustanovljene z enim samim aktom, v novih občinah pa posebej. Dejavnost omenjenih osnovnih šol so razširili z otroškim varstvom, zato bosta vrtca v Podčetrtku ter Bistrici v sklopu domačih šol.
Predloga domače komunale, s sedežem v Rogaški Slatini, o povečanju prispevkov in taks k osnovnim cenam vodarine (v zvezi z gradnjo vodovodov), svetniki niso sprejeli, saj zahtevajo podrobnejšo obrazložitev. V zvezi z razširitvijo ter posodobitvijo odlagališča smeti v Tuncovcu pri Rogaški Slatini ter predlagano uvedbo takse za omenjeno skupno odlagališče, pa so se odločili za 50 odstotkov predlaganega zneska, razliko pa bi v treh letih zagotovili iz občinskega proračuna.
Sicer pa so svetniki na tej seji uspeli sprejeti tudi poslovnik občinskega sveta, oblikovati svoja delovna telesa, pri čemer so izvolili člane odborov in komisij po predhodnem sodelovanju krajevnih skupnosti ter političnih strank. Za člana sosveta načelnika upravne enote so imenovali župana Marjana Drofenika.
Brane Jeranko, Novi tednik, 29. 6. 1995
*cena: 170 tolarjev