Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

V vrelcih polnijo Tiho


S tem naslovom je bil na današnji dan pred 25 leti objavljen prispevek v Novem tedniku. Vabljeni k branju:

Nova oprema in nova ponudba Rogaških vrelcev – Kolinska je v prenovo proizvodnje vložila doslej že 2 milijona tolarjev

Predsednik uprave Kolinske Lojze Deželak je včeraj v Rogaških vrelcih tudi uradno zagnal novo polnilno linijo za gazirane in negazirane pijače ter vodo. V Rogaški Slatini namreč po novem ponujajo tudi izvirsko vodo Tiha, ki jo črpajo v 160 metrov globokem vrelcu na območju Boča

Z novo polnilno linijo, ki je veljala 700 milijonov tolarjev, so v vrelcih odpravili ozko grlo, saj so njene zmogljivosti dvakrat večje od dosedanjih. Na uro namreč lahko napolnijo 10 tisoč 1,5-litrskihin 15 tisoč 0,5-litrskih plastenk. Nova linija ni pomembna le za polnjenje vode, ki jo bodo prodajali v treh različnih embalažah, ampak tudi za mineralno vodo Donat, po kateri so Rogaški vrelci najbolj znani in je tudi njihov strateški izdelek. Donat, ki so ga doslej polnili le v steklenice, bodo zdaj tržili tudi v litrskih in pollitrskih plastenkah.

Skupaj s to zadnjo naložbo je Kolinska, ki je kupila Rogaške vrelce leta 1996, vložila v proizvodnjo v Rogaški Slatini že 2 milijardi tolarjev, prihodnje leto namerava dati za posodobitev še eno milijardo tolarjev. »V petih letih bomo dobili povsem novo podjetje, saj v njem praktično ne bo opreme, ki bi bila starejša od treh let,« je povedal direktor Rogaških vrelcev Božidar Kolar. »Nadzorni svet Kolinske in njena uprava verjameta v naš program, saj smo doslej prenovili celotno proizvodnjo in skladiščne zmogljivosti, na novo pa smo postavili tudi logistiko. Čeprav Rogaški vrelci niso več samostojno podjetje, ampak le proizvodna enota v okviru družbe Kolinska, se zaradi tega odnosi med Rogaško Slatino in Ljubljano niso prav nič obrnili na slabše. Prav nasprotno. Zelo smo zadovoljni s svojim lastnikom. Leta 1996 je le malokdo verjel v dobre namere Kolinske, mnogi so mi očitali, češ da sem jaz kriv za takšno usodo podjetja. Res sem imel možnost vpliva na izbiro kupca in tudi danes ugotavljam, da je bila odločitev dobra, čeprav je takrat večina mislila drugače.«

V Rogaških vrelcih ne računajo na pomembnejši delež pri prodaji pitne vode, saj je slovenski trg s to pijačo že dokaj nasičen. Na leto naj bi je prodali okrog 35 milijonov litrov. Pri tem računajo tudi na trge bivše Jugoslavije, kjer so nekoč zelo uspešno prodajali mineralno vodo Donat. Na Hrvaškem, na primer, je prodaja Donata v zadnjem letu že porasla na tri milijone litrov, zvišala pa se je tudi cena, ki so jo v preteklih letih, če so hoteli obdržati trg, morali celo nekoliko spustiti.

Janja Intihar, Novi tednik, 11. 5. 2000

*cena časopisa: 300 tolarjev