Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Spomladi druga faza Atomskih toplic


S tem naslovom je bil na današnji dan pred 35 leti objavljen članek v Novem tedniku. Vabljeni k branju:

V novih bazenih, ki jih gradijo, bo prostora za 1200 kopalcev

Atomska vas je ena največjih naložb v slovenskem in jugoslovanskem turizmu. V Podčetrtku so se odločili za izgradnjo v dveh fazah.

Prvo so, kot je znano, končali lani, obsega pa 25 različnih hiš, ki so arhitektonsko lepo prilagojene okolju. V njih je 136 apartmajev s 520 ležišči. Vsi so sodobno opremljeni, s kuhinjo z vsem priborom in posodo, telefonom, televizijo, talnim ogrevanjem, dnevnim prostorom in spalnico. Središče naselja tvori vaški trg z gostinskim objektom, kjer so restavracije s sto, kavarna in terasa s po osemdeset sedeži, pa trgovina z informacijsko pisarno in vsem kar turisti potrebujejo. Omeniti je treba tudi studio lastne zdraviliške televizije Atomšek, ki skrbi, da so gostje dobro obveščeni o tem, kaj se dogaja v samem zdravilišču in ne nazadnje v svetu: Pred osrednjo zgradbo je prireditveni prostor, kjer lahko po potrebi namestijo dvesto in tudi več sedežev. Že lani se je tam zvrstilo 25 večjih prireditev, vsak dan pa igra gostom tudi ansambel. Od lanskega maja naprej so vsi apartmaji povsem zasedeni predvsem s sodelavci stotih sovlagateljev, ki so v izgradnjo prve faze vložili (lanskih) 125 milijard dinarjev. Do maja bodo te zmogljivosti na voljo domačim in tujim gostom po ceni od 38 do 64 mark dnevno na osebo.

Medtem ko naselje že dobro obratuje, pa že gradijo drugo fazo, ki obsega igrišča in objekte za razvedrilo v skupni površini 9 tisoč kvadratnih metrov, od tega 2800 kvadratnih metrov pokritih in odprtih bazenov, ki bodo medsebojno povezani. Kopalcem bodo na voljo še tobogan, slap, vroči vrelci, solarij, savna in posebna okrepčevalnica. Ti bazeni bodo lahko sprejeli 1200 kopalcev, zgrajeni pa bodo do konca pomladi. Za to bodo vložili okrog 35 milijonov konvertibilnih dinarjev. Večino denarja imajo zagotovljenega.

Hkrati s tem pa postopoma obnavljajo hotel, v neposredni bližini gradijo sodoben športni stadion, grad Podčetrtek pa naj bi v petih letih dopolnil turistično in zdraviliško ponudbo. Do Podčetrtka, kamor gostje najraje zahajajo, so uredili pločnik in javno razsvetljavo, skupaj s krajevno skupnostjo pa tudi čistilno napravo.

Zoran Vudler, Novi tednik, 4. 1. 1990

*cena časopisa: 7 dinarjev