Prosta delovna mesta Klikni tukaj za aktualne zaposlitvene oglase

Moja dežela 2024: priznanji v Podčetrtek in Šmarje pri Jelšah


Turistična zveza Slovenije je na Dnevih slovenskega turizma v Laškem razglasila zmagovalce natečaja Moja dežela – znak gostoljubnosti 2024.

Turistična zveza Slovenije je nadgradila tradicionalni natečaj »Moja dežela – lepa in gostoljubna«, s katerim že več kot tri desetletja širi turistično prepoznavnost slovenskih krajev. Vseslovenski izbor se po novem imenuje Moja dežela – znak gostoljubnosti, s katerim smo se vrnili k koreninam slovenskega turizma.

Priznanja so znova prišla tudi v naše kraje. V kategoriji naj turistični kraji je Podčetrtek prejel bronasti in zeleni znak gostoljubnosti. Med vzhajajočimi turističnimi kraji je bronasti znak gostoljubnosti prejelo Šmarje pri Jelšah.

Ekipa zavoda TŠM Šmarje pri Jelšah z nagrado za vzhajajoči turistični kraj (vir foto: FB Visit Šmarje)

Obrazložitev za Podčetrtek:

V turističnem biseru na Sotelskem vsako leto poskrbijo za kakšno novo  pridobitev. Letos so po desetletjih propadanja otvorili prenovljene prostore gradu Podčetrtek, zgodovinskega dragulja občine Podčetrtek. Od prvega septembra sta grajska kavarna in razgledna terasa ponovno odprti za vse obiskovalce, s čimer se odpira novo poglavje kulturnega in turističnega razvoja regije.

V Podčetrtku gredo tudi v korak s časom, zato lahko grajsko zapuščino  spoznavate tudi preko dveh interaktivnih multimedijskih aplikacij. V eni od njih boste srečali celo župana Podčetrtka Petra Misjo, ki je skupaj z lokalno skupnostjo in turističnim društvom gonilna sila turističnega in siceršnjega razvoja tega območja.

Obrazložitev za Šmarje pri Jelšah:

Foto: Kozjansko.info

V Šmarju pri Jelšah ponujajo številna športna doživetja od pohodništva, lokostrelstva, kolesarjenja do footgolfa. Bogati so tudi, kar se tiče zdravilnih doživetij, saj imajo čarobni vrt nad Šmarjem pri Jelšah, zeliščno kmetijo Gorska roža in še marsikaj.

So tudi čedalje bolj priljubljen romarski kraj, za kar je zaslužna šmarska kalvarija,  pasijonska pot, na kateri verniki podoživljajo Jezusovo trpljenje. Za popolno doživetje je potrebno obiskati še muzej baroka, v katerem si lahko ogledate kar 43 restavriranih kipov iz tamkajšnjih kapel, kar je edinstveno – tudi duhovno doživetje.

Podčetrtek je prejel tudi priznanje zeleni znak gostoljubnosti. Preko spletnega glasovanja je prejel priznanje za naj turistični kraj.

Na širše Celjsko je odšlo še nekaj priznanj. V kategoriji prepoznavni turistični kraji je zlati znak gostoljubnosti prejelo Celje, srebrnega pa Velenje. Med izletniškimi točkami je zlati znak gostoljubnosti prejela Rogla s parkom Mašinžaga. Med zgodovinskimi jedri je bronasti znak gostoljubnosti prejelo Staro Velenje.

Med prejemniki priznanj za naj prostovoljce je tudi Vera Lupše, ki je aktivna članica turističnega društva Šmarje pri Jelšah. Sodeluje pri vseh prireditvah in akcijah društva. Najbolj dejavna je v projektu: Šmarje v cvetju, čistilnih akcijah in pogostitvah društva.

Preberite tudi:

Za toliko se prodajajo hiše na Kozjansko-Obsoteljskem. Koliko je vredna vaša hiša?