Nekaj prebliskov Šentjurja ni bilo dovolj

Šentjurska ekipa je ponedeljkovo gostovanje v Domžalah opravila brez kapetana Luke Lapornika, ki je manjkal zaradi naraščaja v družini.

Šentjurčani so se za ABA2-ligašem najbolje kosali predvsem v prvi četrtini. V 7. minuti so s trojko Jureta Pelka povedli z 11:16, prvo četrtino pa dobili za tri točke. S trojko Ožbeja Glavana so gostje na začetku drugega kvartala povedli za 6, domači pa so s serijo 8 točk kmalu prešli v vodstvo. Za 8 so tudi dobili četrtino in ob polčasu vodili za 5.

V 22. minuti je razlika znašala tri točke, v 25. pa že 16. Do konca tretje četrtine so gostje nekoliko omilili zaostanek – razlika je znašala 10. Po trojki Pelka in zabijanju Tarika Brunčevića je v 35. minuti Nik Čevizović zadel za 64:60. Domači so uspeli zaustaviti nalet gostov in na koncu zanesljivo dobili srečanje.

Šentjurčani so na tekmi imeli kar 21 izgubljenih žog (domači 12), njihov met iz igre pa je znašal 38 % (domači 50 %).

Kansai Helios Domžale : Šentjur 79:65 (15:18, 23:15, 22:17, 19:15)
Urbiha 17, …; Pelko 19, Glavan 13, Šešlija 11, …

V soboto, 2. novembra, bo Šentjur na Ponikvi gostil Šenčur. Tekma se bo začela ob 19. uri. Dva dni kasneje bo v Podčetrtku ob 17.30 sosedski derbi z Rogaško.