Obe ekipi iz Obsotelja zmagali, v Šentjurju veseli naraščaja

V petek in soboto sta bili uspešni obe prvoligaški ekipi iz naših krajev, ki sta nastopili. Podčetrtani so zmagali v Škofji Loki, Slatinčani pa so na domačem parketu na “kosilni” tekmi ugnali Šenčurjane.

Gostje so si v dvorani Poden uvodoma nabrali manjšo prednost, ki so jo skozi prvo četrtino ohranjali. S 6 zaporednimi točkami na začetku drugega kvartala so Gorenjci povedli z 21:16. Sredi četrtine so gostje preko kapetana Sima Atanackovića znova povedli in ob polčasu vodili za pet točk.

Aleksandar Stoimenov; vir foto: KK Terme Olimia Podčetrtek

Po glavnem odmoru so varovanci Davorja Brečka pokazali, da so prišli po zmago, in po trojki Atanackovića v 23. minuti vodili za 15. V 25. minuti je Rok Pajk dosegel koš za najvišjo 16 točk prednosti. To je dve minuti kasneje s trojko uspelo tudi prvemu strelcu tekme Joshui Thompsonu, v 29. minuti pa še centru Daliborju Đapi. Aleksandar Stoimenov je razliko povišal na 18, kar je v 30. minuti uspelo še Đapi.

V zadnji četrtini je za podčetrtških +18 izza črte 6,75 m uspelo zadeti še Žigi Šviglju, nekaj kasneje pa je za isto razliko zadel še Thompson. V nadaljevanju so se domači uspeli  približati. Blaž Mesiček je v 37. minuti zadel za 65:73. Dve minuti pred koncem je bilo na semaforju 67:73, a do preobrata ni prišlo. Po nekaj minutah posta je za goste zadel Igor Struger, ob koncu pa je pet točk prispeval Stoimenov.

LTH Castings : Terme Olimia Podčetrtek 69:80 (15:16, 14:18, 15:26, 25:20)
Thompson 26, Stoimenov 14, Atanacković 12, …

Hegel Augustin; foto: KK Rogaška

Slatinčani so sobotno srečanje začeli ob 13. uri. Začetek je bil precej izenačen, pri domačih pa je bil uvodoma razpoložen Urban Durnik. V 12. minuti je Tadej Colnarič zadel za prvo opaznejšo domačo prednost (26:18). Javon Greene je minuto kasneje domače popeljal v vodstvo z 10 točkami. V 15. minuti je Leon Šantelj povišal na +12, v 17. minuti pa so gostje zaostajali za 7. V 19. minuti je Hegel Augustin zadel za +11, a je bila razlika ob polčasu le 6 točk v korist Rogaške.

Tudi po glavnem odmoru se domači niso mogli odlepiti. Gostje so prišli še nekoliko bližje in tako je bilo v 25. minuti na semaforju 49:48. Po 30 minutah igre je Rogaška vodila s 57:53. V začetku zadnje četrtine je Domen Močnik prispeval 6 zaporednih točk, domači pa so v 33. minuti povedli za 10. Isti igralec je bil uspešen tudi v nadaljevanju, domači pa so uspeli ohranjati prednost. Maksim Gorbačov je z dvema trojkama v končnici poskrbel za miren zaključek.

Rogaška : GGD Šenčur 79:67 (18:15, 23:20, 16:18, 22:14)
Šantelj 16, Augustin 13, Močnik 11, Durnik in Greene 10, …

Šentjurčani bodo imeli tekmo na sporedu v ponedeljek, ko bodo gostovali v Domžalah, kjer bo uvodni met ob 17.30.

Kapetan Luka Lapornik je pred kratkim drugič postal očka. Na klubskem Facebook profilu so ob tem zapisali:

Luka Lapornik, kapetan članskega moštva KK Šentjur, ima v teh dneh veliko razlogov za veselje. 🎉 Po praznovanju osebnega praznika, je zdaj še drugič postal očka. 👧 Očku Luku, mamici Rebeki in bratcu Jakobu, bo noči krajšala mala Luna. Čestitamo! 🙏🏻

Lestvica:

Šentjurčani bodo znova igrali v soboto, 2. novembra, ko bodo gostili Šenčurjane. V ponedeljek, 4. novembra, bo ob 17.30 v Podčetrtku sosedski derbi z Rogaško.