Termalci s še enim presenečenjem, Šentjur prvič brez zmage

Zadnji konec tedna sta na prvoligaških parketih nastopila dva prvoligaška iz naših krajev. Podčetrtani so v Ljubljani ugnali ABA2-ligaša, Šenjurčani pa so doživeli visok poraz na Dolenjskem, ki je bil zanje tudi prvi v novi sezoni.

Veselje na klopi Podčetrtanov; foto: KZS/m24.si

Po izenačeni prvi četrtini v Tivoliju so Podčetrtani drugo dobili kar za 14 točk. Ilirija je v nadaljevanju prihajala vse bližje – 21 sekund pred koncem je bilo 74:75, a je zasedba s Tadejem Fermetom in Gašperjem Škorjancem na koncu morala priznati poraz varovancem Davorja Brečka. Pri gostih je blestel Joshua Thompson, ki je bil prvi strelec srečanja, nad njim je bilo storjenih 10 osebnih napak, vpisal pa je tudi 9 podaj. Njegov doprinos pa je bil zlasti pomemben v končnici, ko je zadel oba prosta meta, malo pred njim pa je bil enako uspešen Žiga Švigelj.

Ilirija : Terme Olimia Podčetrtek 75:79 (21:21, 11:25, 19:14, 24:19)
Thompson 25, Stoimenov 16, Struger 12, Atanacković 10, …

Utrinek s tekme; foto: Drago Perko

Šentjurčani so v Novem mestu domačim, ki so po slabšem uvodu v sezono v zadnjem času sestavili svoje vrste, parirali le v drugi četrtini. Domači so skok dobili z 41:23.

Krka : Šentjur 95:61 (23:14, 18:18, 24:13, 30:16)
Pelko 15, Belko 10, Glavan 9, …

Lestvica:

Danes bodo svojo tekmo odigrali še Slatinčani, in sicer bodo gostovali v Škofji Loki.