Podčetrtanom novo presenečenje ni uspelo

Po uspehu v Novem mestu so se podčetrtški košarkarji v drugem kolu napotili proti Domžalah, kjer jih je čakalo srečanje s še eno izmed ekip, ki sodelujejo v ABA ligi.

Jadranski drugoligaš je bil v prvi četrtini precej boljši in si po 10 minutah nabral 11 točk prednosti. Termalci so v 17 minuti s trojko Daliborja Djape ujeli domače, minuto kasnje pa s trojko Aleksandra Stoimenova povedli s 31:33. Ob polčasu je bilo 36:35.

Kapetan Simo Atanacković je tokrat v napadu prispeval le 3 točke; foto: KK Kansai Helios Domžale

Tretja četrtina je zanesljivo pripadla gostiteljem, ki so po pol ure vodili za 13. Podčetrtani so bili v zadnjem kvartali boljši, a na koncu niso ogrozili domačega uspeha. Pod dvomesten zaostanek so prišli s trojko Joshue Thompsona šele 11 sekund pred koncem.

Trener Davor Brečko je v izjavi po tekmi dejal, da je bilo po njegovem ključno, da so od 17 izgubljenih žog njegovi varovanci v drugem polčasu naredili kar 15 tovrstnih napak.

Kansai Helios Domžale : Terme Olimia Podčetrtek 72:67 (25:14, 11:21, 21:9, 15:23)
Thompson 22, Đapa 18, Vukotić 9, Stoimenov 7, …

Jutri bo Šentjur na Ponikvi ob 13. uri začel tekmo z zasedbo iz Škofje Loke, ob 19. uri pa bodo Slatinčani začeli domače srečanje z Laščani.