Šentjur boljši od Slatinčanov, napredovali tudi Podčetrtani

Sinoči sta se v okviru košarkarskega pokalnega tekmovanja pomerili dve ekipi z našega območja. V Rogaški Slatini so bili uspešnejši Šentjurčani, ki so se uvrstili v nadaljevanje. Veseli so bili tudi Podčetrtani, ki so slavili v Vojniku.

Slatinčani so bili v prvem polčasu nekaj boljši od državnih prvakov izpred desetih sezon in ob polčasu vodili z 38:36. Po glavnem odmoru so na plin stopili varovanci Jana Šentjurca, ki jim je uspela serija 13 točk, tretjo četrtino pa so dobili za 14 točk. V zadnji pa se je razlika nekoliko znižala. Slatinčani so se tri minute pred koncem približali na 4 točke zaostanka, zmagovalca pa je s trojko odločil gostujoči kapetan Luka Lapornik.

Rogaška : Šentjur 62:69 (20:15, 18:21, 11:25, 13:8)
Augustin 25, …; Belko in Pelko 14, Brunčević 11, Glavan 10, …

Termalci so gostovali pri tretjeligašu v Vojniku in zanesljivo zmagali.

Vojnik : Terme Olimia 61:92 (16:26, 18:24, 11:27, 16:15)

Struger 19, Djapa 17, Stoimenov 12, Borišek 11, Pajk 10, …

V naslednji fazi pokalnega tekmovanja bo Šentjur gostoval na Vranskem, Podčetrtani pa v Slovenski Bistrici. Obe tekmi bosta sredi prihodnjega tedna.