S tem naslovom je bil na današnji dan pred 35 leti objavljen članek v Novem tedniku. Vabljeni k branju:
Predsedstvo in delegacija za družbenopolitični zbor občinske konference šentjurskih mladincev želi s Sporočilom javnosti, ki so ga poslali sredstvom javnega obveščanja, pojasniti svoj predlog kolektivnega odstopa vseh delegatov družbenopolitičnega zbora občinske skupščine, ki so ga mladi predlagali na zadnjem julijskem zasedanju. Mladi so s svojim predlogom vznemirili, vendar se delegati niso odločili za odstop.
V Sporočilu javnosti mladi sporočajo: »V predsedstvu in delegaciji za družbenopolitični zbor, ki predstavlja občinsko konferenco Zveze socialistične mladine Šentjur pri Celju, se zavedamo svoje odgovornosti pred občani naše občine, še posebej pred mlado generacijo, ki jo predstavljamo v zborih občinske skupščine. Zato opozarjamo, da je gospodarska stagnacija razvoja naše občine pripeljala do točke, ko moramo temeljito premisliti in oceniti vsak svoj prispevek, zakaj smo tako trdno zasidrani na zadnjem mestu razvitosti v Sloveniji«.
Mladinci menijo, da je še pred leti, v prejšnjem mandatu kazalo, da obstajajo določene možnosti, da se, kot navajajo, naši občani otresejo revščine in da so zdaj ti upi, kljub navideznim premikom dokončno pokopani.
Vzrokov za zaskrbljenost je več, so zapisali, med njimi pa omenjajo prepočasno reševanje določenih gospodarskih problemov in to predvsem zastoj gradnje šentjurske obvoznice, ceste skozi Jezerce na Planino, ceste na Prevorje in Loko pri Žusmu, odlaganje strupenih odpadkov v njihovi občini in onesnaževanje ozračja, opuščanje mladinskega prostovoljnega dela, večanje nezaposlenosti, premajhno skrb za zaposlovanje invalidov, zastoj v stanovanjski izgradnji, podcenjevanje dela v kmetijstvu in vedno večjo socialno ogroženost prebivalstva.
Šentjurski mladinci menijo, da so »zvodenele mnoge konstruktivne pobude, predlogi in sugestije, ki so bile predstavljene, predlagane in tudi sprejete v občinski skupščini«. Resnih poskusov uresničevanja sklepov, da ni bilo. Sporočilo javnosti zaključujejo z mnenjem: »Zato menimo, da je občinska skupščina kot organ oblasti izgubila nadzor nad položajem. Takšno stanje je všeč verjetno le tistim, ki bi morali skupščini neposredno odgovarjati. Zato zahtevamo, da skupščina uresničuje svojo vlogo oblasti, kar pomeni, da nadzoruje dogajanje, oceni situacijo in povzame ustrezne ukrepe. Po našem mnenju je to možno samo tako, da delegati zahtevamo odgovorno delovanje tistih organov, ki jim skupščina nalaga delo. V kolikor se to ne bo zgodilo, nismo pripravljeni prevzeti ogromne odgovornosti pred zgodovino, kar povemo glasno in javno, kot opozorilo pred jesenskim delom skupščine«.
Predsedstvo kritizirane skupščine je mladince že povabilo na razgovor. Sekretar mladinske organizacije Darko Cerovski je povedal, da bodo, če bo prišlo do skupne seje zahtevali javnost in da mladi trdno vztrajajo pri vprašanju zaupnice občinskemu izvršnemu svetu, ki ga nameravajo postaviti jeseni.