Okrožno sodišče v Celju je za eno izmed največjih podjetij v občini Šentjur, Meja Šentjur d.d., začelo postopek prisilne poravnave.
Predlog za uvedbo postopka prisilne poravnave podjetja Meja Šentjur, ki je v preteklih letih sicer izkazovalo dobre poslovne rezultate, je vložila Družba za upravljanje terjatev bank (DUTB). Šentjursko podjetje uvedbi postopka ni nasprotovalo.
Podjetje Meja Šentjur d.d. gre v prisilno poravnavo, potem ko je predlog za uvedbo postopka na Okrožno sodišče v Celju vložila Družba za upravljanje terjatev bank (DUTB). Šentjursko podjetje se na predlog ni pritožilo, zato je celjsko sodišče že začelo s prisilno poravnavo. Postopek bo vodil upravitelj Miha Mušič, ki mu lahko upniki svoje terjatve prijavijo najpozneje do 18. januarja.
Letos septembra je 96,8-odstotni lastniški delež Meje Šentjur od družbe PSZ v stečaju prevzela družba Altius s Ptuja, oktobra pa je nato na mesto dotedanjega direktorja Romana Gregorna imenoval Mitjo Križaja. Gregorn je sicer v poslovnem poročilu za leto 2019 lastnike pozval k ustrezni finančni podpori investicijam, ki so se po njegovem uresničevale prepošasi, šentjursko podjetje pa je zato tudi začelo izgubljati stik s konkurenco. Gregorn je sicer pred odhodom iz podjetja dejal, da epidemija na poslovanje podjetja ni bistveno vplivala in je podjetje uspelo poslovati dokaj normalno. Meja Šentjur je imela po pisanju portala 24ur konec leta 2019 za okoli 2,4 milijona evrov posojil, vrednost vpisanih hipotek na nepremičninah pa je znašala 6,6 milijona evrov.
foto: Meja Šentjur