Šentjurski mrk med hmeljišči

Po Podčetrtanih, ki so uvodno tekmo državnega prvenstva odigrali v sredo, so nocoj na igrišče stopili tudi Šentjurčani, medtem ko je ekipa Rogaške počivala zaradi neparnega števila ekip v prvem delu tekmovanja.

Prenovljena ekipa Šentjurja, ki jo vodi trener Saša Dončić je na Polzeli dobro začela in prvo četrtino dobila za pet točk. Savinjčani so bili v drugem kvartalu boljši in gostom dopustili le 7 točk, sami pa so jih dosegli toliko, da so ob polčasu vodili za tri.

Še v 27. minuti je bil izid 52:50, potem pa je šentjurska zasedba obstala. Domačim so dovolili 23 zaporednih točk, Jakob Čebašek pa je nov koš za goste dosegel šele v 36. minuti.

Hopsi Polzela : Šentjur 81:57 (21 : 26, 15 : 7, 26 : 17, 21 : 12)
Pešić 16, Čebašek 11, Rebec 10, …

Šentjurčani bodo v torek, 8. oktobra, ob 18. uri igrali domačo pokalno tekmo z Ježico. V soboto, 12. oktobra, je na sporedu prva domača prvenstvena tekma, ko bo v Hruševec prišla domžalska ekipa.