Rogaška prejela stotico, a prvič zmagala v gosteh

V tekmi 15. kola ABA2 lige je Rogaška gostovala pri zadnjeuvrščeni ekipi tekmovanja v 570 kilometrov oddaljenem srbskem Vršcu, kjer so pred kratkim zamenjali trenerja.

Slatinčani so v Banatu pobudo prevzeli sredi prve četrtine, ko so prišli do vodstva z 9 točkami. V uvodni periodi so vodili tudi za 10.

V 13. minuti so se Vojvodinci približali na točko zaostanka, po minuti odmora pa je Rogaški uspel niz 14 točk. Ob polčasu so gostje vodili za 13.

V 22. minuti je Rogaška povedla za 21 točk, domači pa so do konca 30. minuti prišli na 14 točk zaostanka. V 31. minuti je bilo slatinsko vodstvo samo še 9 točk, a so se gostje uspeli znova oddaljiti. Dobri dve minuti pred koncem se je domačim s trojko uspelo približati na 96:102, a zmaga slovenske zasedbe na koncu ni bila ogrožena.

Rogaška je za šesto zmago in obenem prvo gostujočo zadela kar 18 trojk.

Vršac : Rogaška 102:107 (23:29, 21:28, 23:24, 35:26)

Davis 25 (10 podaj), Vašl 16, Bilić in Sarajlija 14, Mijović & Knežević 12, Pajić 10, …

V soboto bodo Slatinčani ob 19. uri začeli domačo tekmo z Ilirijo.