Košarkarski vikend: Šentjurčani dvignjenih glav, Slatinčani sklonjenih

Ekipe z našega območja so se včeraj trikrat veselile. Zadovoljni so v Šentjurju in Podčetrtku, medtem ko sta obe slatinski ekipi morali priznati poraza.

Domačinke so v Janini povedle, a so Gorenjke že ob koncu prvih 10 minut povedle za 23 točk. Slatinski trener Rodič je bil zadovoljen, ker so njegove varovanke, kljub zaostanku, “grizle”.

V Hruševcu so gledalci videli kar 10 izenačenj in 17 sprememb v vodstu, na koncu pa so domačini ujeli priključek z ostalimi ekipami na lestvici.

V derbiju vrha 1. B lige so imeli Slatinčani idealno priložnost za zmago, saj so 7 minut pred koncem še vodili za 7 točk. Vztrajni mariborski plinarji  so v vodstvo prešli dobri 2 minuti pred koncem srečanja, gostom pa so se žal nekoliko zatresle roke.

Podčetrčani so dosegli še drugo zaporedno stotico.

Šentjruski tretjeligaš je v gosteh še vedno brez poraza.

1. SKL za ženske – 5. krog

Kozmetika Afrodita : Triglav 55:85 (Baloh 21, …)

Ostali rezultati in lestvica (Kozmetika Afrodita je 7. med 10 ekipami)

Fotogalerija s tekme

Liga Telemach – 5. krog

Šentjur : Parklji 99:88 (Crenshaw 26, Ručigaj 26, Jovanovič 19, Šimović 11, …)

Zapis spletnega mesta KK Šentjur

Ostali rezultati in lestvica (Šentjur je 7.-11. med 12 ekipami)

1. B SKL – 5. krog

Maribor Messer : Rogaška 86:83 (Jotič 28, Ambrož 12, Smajlović 11, Petrovič 10, Spešič 10, …)