Prejšnjo sredo, 29. januarja, so bili v policijski postaji Šentjur obveščeni o primeru družinskega nasilja med starejšima zakoncema.
Zaradi zelo intenzivnega, predvsem psihičnega nasilja je bil osumljenec deležen prepovedi približevanja do partnerke. Zoper njega bodo podali tudi kazensko ovadbo.
O tej problematiki se bo ukvarjal tudi Center za socialno delo (CSD).
Če ste sami žrtev nasilja v družini ali če veste za tak primer, ga prijavite.
Nasilje v družini je kazniva oblika nasilja. Pogosto je skrito, javnost pa zanj izve, ko je včasih za žrtve že prepozno. Nasilje v družini vedno pusti telesne in/ali duševne posledice. Na otroke vpliva še posebej travmatično.
Nasilje v družini ima svoje značilnosti: začne se neopazno in prikrito pod različnimi imeni, kot so ljubezen, ljubosumje, vzgoja. Nasilje se vedno stopnjuje in se samo od sebe ne prekine. Vedno pusti, če že ne telesnih, pa duševne posledice, ki so toliko hujše, kolikor intenzivnejše je bilo nasilje in dlje kot je trajalo. Ena od značilnosti nasilja je tudi nemoč žrtve, strah pred povzročiteljem nasilja in strah, da bo nasilje dobilo še hujšo obliko.
Vse to, pa tudi prepričanje, da se nasilja ne da ustaviti, marsikomu preprečuje, da bi prijavil nasilno vedenje družinskega člana.
Ne čakajte, da bo prepozno
Ne čakajte, da se bo nasilje končalo samo od sebe, saj je to malo verjetno. Tudi če opazujete ali slišite trpljenje drugih ljudi v njihovi lastni družini, nasilje prijavite v njihovem imenu, saj morda sami tega ne zmorejo.
Ko je ogroženo življenje ali je nujno takojšnje ukrepanje policije, pokličite številko policije za klic v sili 113!
Policija bo vsako prijavo skrbno proučila in primerno ukrepala. Skupaj z drugimi službami bo poskrbela za varnost žrtev, ponudila vam bo vrsto informacij o organih in organizacijah, ki ponujajo dodatno pomoč in podporo.
Preberite še današnji poročili Policijskih postaj naše regije: