Tudi gozdarstvo v Štajerski regiji v sosednji Avstriji je globoko povezano z naravo in trajnostnimi praksami, ki so ključne za ohranjanje gozdov. Ta slikovita avstrijska regija, ki slovi po svojih prostranih gozdovih in hribovitih terenih, je pravi izziv za gozdarje.
Prav tu so Tajfunovci prvič obiskali zadovoljnega uporabnika svojih gozdarskih strojev v tujini, gospoda Josefa Bachnerja, ki na svoji kmetiji v Altenmarktu pri Sankt Gallenu uspešno združuje pridelavo mleka in gozdarjenje. Spremljali so ga na teren, da bi iz prve roke spoznali, kako mu Tajfunovi stroji lajšajo delo v zahtevnih pogojih in kako si sam prizadeva svoje gozdove ohranjati za prihodnje generacije.
Josef Bachner, ponosen lastnik 35 hektarjev gozda, je s Tajfunom delil svoje dolgoletne izkušnje s Tajfunovimi stroji. Gozdarjenje in pridelava mleka sta v tej regiji običajni dejavnosti, vendar so delovni pogoji daleč od enostavnih. “Naša zemlja je precej strma, kar dve tretjini naših gozdov je težko dostopnih do te mere, da je spravilu na njih kos le žičnica. Zato se s svojo gozdarsko mehanizacijo osredotočamo na lažje dostopna območja, kjer lahko delo opravimo sami,” je povedal Josef in dodal, da opravila na težje dostopnih terenih prepustijo gozdarjem, ki nudijo storitve spravila hlodovine z gozdarskimi žičnicami.
Z znamko Tajfun se je prvič srečal že leta 2006, ko so kupili svoj prvi daljinsko vodeni gozdarski vitel. Od takrat naprej se njegovo delo ni le olajšalo, temveč je postalo tudi veliko bolj učinkovito. Njegova najnovejša pridobitev je gozdarska prikolica z vgrajenim hidravličnim dvigalom, ki je postala nepogrešljiv del njihovega vsakodnevnega dela v gozdu.
Tajfunovi stroji kot ključni partner pri spravilu lesa
Josef poudarja, kako ključni so Tajfunovi stroji za njihovo delo: “Letno spravimo okoli 150 tekočih metrov lesa. Brez našega vitla in gozdarske prikolice z dvigalom bi bilo to delo skoraj nemogoče. Stroji so zelo zanesljivi in brez njih si ne predstavljam dela v gozdu.”
Njihova gozdna opravila so usmerjena v trajnost. Posekana območja hitro ponovno pogozdijo, pri čemer ustvarjajo mešane gozdove, ki so bolj odporni proti škodljivcem. To ni lahka naloga, saj se soočajo z izzivi, kot so močni vetrolomi v zadnjih letih in napad lubadarja.
Zanesljivost, vzdržljivost in uporabniške izkušnje
Josef je izučen mehanik in redno vzdrževanje ter servisiranje opravi kar sam oz. v družbi svojega sina Alexandra, bodočega prevzemnika kmetije in posla. Kljub temu pohvali Tajfunovo servisno oz. poprodajno podporo: “Kadarkoli imam vprašanje, so strokovnjaki pri avstrijskem zastopniku Tajfuna vedno hitro na voljo. Dobava rezervnih delov je prav tako zelo hitra.”
Posebej zadovoljen je z zanesljivostjo Tajfunovih strojev. Prikolica z dvigalom omogoča varno delo zahvaljujoč sedežnemu modulu, ki izboljša vidljivost in zmanjšuje nevarnost poškodb. Razmišlja pa že tudi o novi investiciji – sodobnejšem Tajfunovem vitlu VIP PRO 90 z vgrajenim povratnim bobnom, ki bi še dodatno poenostavil njihova opravila.
Tajfunovi stroji kot ključni partner pri spravilu lesa
»Obisk pri gospodu Bachnerju je bil navdihujoč. Njegova zgodba je le ena izmed mnogih, ki kažejo, kako Tajfunovi stroji pomagajo gozdarjem pri vsakodnevnih izzivih in hkrati podpirajo trajnostno upravljanje gozdov. Vsakič, ko srečamo zadovoljnega uporabnika, smo še bolj ponosni na svoje izdelke in na to, da lahko prispevamo k trajnostni prihodnosti gozdarstva.« Je svojo izkušnjo z obiska v Avstriji strnila Tajfunova ekipa in dodala:
Pri Tajfunu verjamemo, da je skrb za naravo ključnega pomena. Naši stroji so zasnovani tako, da uporabnikom olajšajo delo in povečajo učinkovitost, hkrati pa omogočajo odgovorno ravnanje z gozdovi, ki jih ohranjamo za prihodnje generacije.
Naročena objava