Dobovec v derbiju vodil, zaostajal in rešil točko (video)

Ekipa Dobovca je sinoči na Vrhniki odigrala derbi srečanje vodilnih ekip državnega futsal prvenstva, ki sta se v minuli sezono sestali tudi v finalu končnice. Tekma je v rezultatskem pogledu upravičila naziv, saj se je v zadnjih minutah tekme razplet dogodkov pošteno premešal.

V prvem polčasu je edini gol v 15. minuti dosegel Denis Kneževič, ki je sam pridobil žogo in zadel iz protinapada.

Še en utrinek s tekme; vir foto: NZS

Drugi polčas je minil v ofenzivnejši igri domačih, vratar Dobovca, Marko Peček, pa se je izkazal z več odličnimi posredovanji. V 37. minuti so domači preko Benjamina Tušarja izenačili iz 6-metrovke, ki je sledila izključitvi Mateja Fiderška, ki je v šestmetrskem prostoru igral z roko. V 39. minuti so domači izvajali 10-metrovko zaradi akumuliranih prekrškov. Peček je prvi poskus ubranil, a je sodnik zahteval ponovitev, kar je domači igralec Tušar izkoristil. Tokrat rdeče-črni so le sedem sekund pred koncem uspeli izenačiti, drugič pa je zadel Kneževič.

Siliko Vrhnika : Dobovec 2:2 (0:1)
0:1 – Kneževič (15.’), 1:1 – Tušar (37.’/6 m), 2:1 – Tušar (39.’/10 m), 2:2 – Kneževič (40.’)

Bronx Škofije : PJ Joco Benedikt 8:4

Mlinše : Kix Ajdovščina 1:2

Trzin Mobi Arena : Sevnica 5:1

Oplast Kobarid : THE Nutrition Extrem 5:4

V petek, 18. oktobra, bo Dobovec v Rogaški Slatini gostil ekipo s Škofij.