Podčetrtani šokirali Krko

V uvodni tekmi novega državnega prvenstva v košarki so Podčetrtani gostovali v Novem mestu in prišli do zmage.

Igor Struger (11) je dosegel 18 točk; foto: KK Krka

Termalci so prvo četrtino dobili za šest točk, v drugi pa so domačini, ki so v nedeljo izgubili domačo uvodno tekmo jadranske lige, bili precej boljši in na glavni odmor odšli s prednostjo 8 točk.

V tretjem kvartalu so Podčetrani bili boljši za 8, boljši pa so bili tudi v zadnji četrtini. Vseeno pot do zmage ni bila tako enostavna. Po vodstvu gostov s 70:78 so se Dolenjci približali na 76:78. S tretjo trojko je odločilni koš 20 sekund pred koncem dosegel kapetan Simo Atanacković.

Krka : Terme Olimia Podčetrtek 76:83 (18:24, 27:13, 19:27, 12:19)

Stoimenov 19, Struger 18, Thompson 17, Atanacković 15, …

V petek bo Rogaška gostovala pri Iliriji v Tivoliju (18.00), v soboto pa Šentjur v Kranju (13.00). Podčetrtani bodo 3. oktobra gostovali v Domžalah.