Košarkarji Rogaške sezono začeli s porazom, Šentjur tesno zmagal

Začela se je 1. slovenska košarkarska liga, letos imenovana Liga OTP banka. Če so jo v sredo Podčetrtani začeli z izjemno zmago proti ABA-ligašu Krki, so sinoči Slatinčani vanjo krenili nekoliko slabše, saj so izgubili pri Iliriji, danes pa je Šentjur vpisal zmago v Kranju.

V Tivoliju je bila tekma tri četrtine povsem izenačena, v zadnjih desetih minutah pa so Ljubljančani prevladali. Zadnjo četrtino so dobili za 12 točk, med 29. in 35. minuto pa je bil delni izid v njihovo korist 22:4.

Slatinčani so skozi tekmo izgubili kar 20 žog, iz igre pa izkoristili le 39 % metov.

Pri domačinih je bil strelsko najbolje razpoložen stari znanec Rogaške, njen nekdanji kapetan, Šmarčan Tadej Ferme, ki je dal 17 točk.

Ilirija : Rogaška 82:65 (17:22, 22:13, 17:16, 26:14)

Durnik, Gorbačov in Grušovnik 14, Močnik 10, …

Šentjurčani so v gorenjski prestolnici v prvem polčasu nekoliko zaostajali, bolj konkretni pa so bili v tretji četrtini, ki so jo dobili za 6 točk in pred zadnjim delom vodili  51:53. V zadnjem kvartalu so dvakrat vodili za 5, a se je tekma odločala v sami končnici. Minuto pred koncem sta bili ekipi poravnani na 63, Tarik Brunčević pa je za goste po skoku v napadu prispeval koš. Pol minute je za Šentjur zadel Radoš Šešlija. Kapetan Luka Lapornik je s prostima metoma 18 sekund pred koncem povišal na 63:69, do konca pa je bilo premalo časa za spremembo poteka dogodkov.

Triglav Kranj : Šentjur 67:70 (15:10, 14:15, 12:18, 26:27)

Lapornik 20, Brunčević 17, Glavan 12, Šešlija 10, …

V četrtek, 3. oktobra, bodo Podčetrtani gostovali v Domžalah. Dva dni kasneje bo Šentjur gostil ekipo iz Škofje Loke, Rogaška pa Laščane.