Mlada šentjurska šprinterka prišla do polfinala Evropskega prvenstva (video)

Mlada atletinja Atletskega kluba Asfalt Kovač Šentjur, Urška Ogrizek, je v svoji paradni disciplini 100m na Evropskem prvenstvu za mlajše mladince in mladinke prišla vse do polfinala.

S tem je končala solo nastop na prvenstvu, tekla pa bo še v štafeti.

Urška Ogrizek, ki bo čez 10 dni praznovala 17. rojstni dan, bo iz slovaške Banske Bistrice domov odnesla polfinalno uvrstitvev v disciplini, v kateri je v kategoriji U18 tudi državna prvakinja.

Na 4. Evropskem atletskem prvenstvu za mlajše mladinke in mladince (U18) je Šentjurčanka prvega dne nastopila v drugi kvalifikacijski skupini (od petih) teka na 100m. S časom 11,98 in osvojenim 4. mestom v skupini se je neposredno uvrstila v večerni polfinale. V tem je tekla nekoliko počasneje, 12:07 in dosega 21. mesto ter s tem končala svoj solo nastop na prvenstvu. Zmagovalka njene skupine, Estonka Miia Ott, je v polfinalu tekla 11:54. Za uvrstitev v finale je bilo treba teči 11:90.

Za primerjavo: državna prvakinja na 100m v kategoriji U18 je postala s časom 12:08, čas 11,98 pa je denimo na tekmovanju v Novi Gorici zadostoval za državni naslov med mlajšimi članicami.

Po dnevu premora jo sedaj čaka tretji dan (sobota) še nastop za SLO v kvalifikacijah mešanih štafet (100 – 200 – 300 – 400m).