Šentjurčanka državna prvakinja v teku na 100 metrov

V šentjurskem atletskem kolektivu se veselijo naslova državne prvakinje. To je na prvenstvu Slovenije v Novi Gorici v kategoriji mlajših mladink uspelo Urški Ogrizek.

V kvalifikacijah je bila s časom 12 sekund in 40 stotink druga, v finalnem teku pa je razdaljo premagala precej hitreje, in sicer v 12 sekundah ter 8 stotinkah. Drugouvrščeno tekačico je prehitela za 22 stotink, tretjeuvrščeno pa za 30. Za primerjavo dodajmo, da je zmagovalka pri mlajših članicah dosegla čas 11,98 s, Urškin čas pa bi zadostoval za drugo mesto.

Pri Atletskem klubu Asfalt Kovač Šentjur so poudarili, da je s tem osvojila še tretjo “krono”, saj je slavila tudi na atletskem pokalu in ekipnem prvenstvu.

Ogrizek je s svojim nastopom izpolnila merila za nastop na evropskem prvenstvu do 18 let, ki bo konec julija na Slovaškem, vse skupaj pa morajo potrditi še na krovni organizaciji.