Slatinčanke na Primorskem do naslova državnih prvakinj

Vitrine slatinskih športnih kolektivov so sinoči bogatejše še za eno lovoriko, saj je ekipa deklet do 14 let Košarkarskega društva Janina osvojila naslov državnih prvakinj. V finalni tekmi so bile Slatinčanke v Vipavi uspešnejše od gostiteljic.

Začetek srečanja je bila sanjski za varovanke Gašperja Kosa sanjski, saj so prvo četrtino dobile za 14 točk. Vipavke so v drugi četrtini zaostanek prepolovile. Ekipa iz Rogaške Slatine je bila v tretjem kvartalu znova uspešnejša in po pol ure igre vodila za 12. Vseeno pa odločitev še ni padla, saj so se vztrajne domačinke četrt minute pred koncem približale na 56:59. Do konca srečanja je točko za gostje s prostega meta prispevala Ema Žolgar in slavje gostujoče karavane se je lahko začelo.

Vipava : Janina 56:60 (6:20, 14:7, 14:19, 22:14)