Šentjur v Tivoliju zaključil s sezono

Košarkarji Šentjurja so se sinoči z drugim četrtfinalnim porazom s Cedevito Olimpijo poslovili od letošnje sezone.

V Hali Tivoli je bila ljubljanska ekipa, tako kot v petek v Hruševcu, ponovno zelo motivirana in šentjurski zasedbi ni pustila blizu. Šentjur je s trojko Nala Belka na začetku sicer povedel s 4:6. Olimpija je prvo četrtino dobila za 11 točk, drugo pa za kar 23. Šentjurčani so tretjo četrtino dobili za točko, končna razlika pa je še višja kot na prvem srečanju.

Domači so poskrbeli tudi za nekaj lepih potez:

Gostje so nadpovprečno veliko poskušali z meti za tri točke, a je od 36 poskusov le pet metov bilo natančnih (14 %).

Cedevita Olimpija : Šentjur 93:54 (25:14, 31:8, 16:17, 21:15)

Dragić 18, …; Iyiola in Lapornik 11, …

Dvoboji obeh kolektivov s tem še niso končani, saj bosta ekipi do 18 let v četrtek, 9. maja, igrali na zaključnem turnirju najboljše osmerice mladinske lige, ki bo v Postojni.

Tekma se bo začela ob 20.30 in si jo lahko ogledate preko te povezave.

Danes se bo v drugi četrtfinalni tekmi zasedba Podčetrtanov v domači dvorani merila z Domžalčani z željo, da izenači serijo. Termalci so se na tekmo organizacijsko dobro pripravili: