Karateisti uspešni na Notranjskem

Konec tedna so se karateisti z našega območja udeležili mednarodne tekme v Postojni, kjer je nastopilo 308 tekmovalcev iz petih držav in 50 klubov.

Predstavniki Karate kluba Kozjansko in Obsotelje so nastopili tako v katah kot v športnih borbah in osvojili dve medalji.

Hamza Nišić med medalisti; vir foto: KKKO

Prvo medaljo je osvojila Marija Pohovski, ki je v kategoriji mlajših kadetinj 8-3 kyu osvojila 3. mesto.

V športnih borbah je Hamza Nišić v kategoriji dečkov nad 48 kg prav tako osvojil 3. mesto.

Do konca šolskega leta je na sporedu še kar nekaj tekem. Pri KKKO so zapisali, da verjamejo, da bodo tudi tam prišli do lepih uvrstitev.

V Postojni so nastopili tudi člani Karate kluba Bushido iz Rogaške Slatine. V kategoriji mlajših kadetov je v borbah do 50 kg zmagal Tilen Štern. V borbah nad 50 kg je Mia Mastnak zasedla 2. mesto, kar je uspelo tudi Alji Tramšek v borbah do 45 kg. V isti težnosti kategoriji je bil Aleks Tramšek peti.

Med medaliste so se uvrstili tudi predstavniki Karate kluba Rogaška Slatina. Gaja Simić in Timi Plavčak sta bila tretja v katah med najmlajšimi tekmovalci.

Šmarski karateist Tadej Mavsar je bil drugi v katah v kategoriji do 12 let in tretji v kategoriji do 14 let.