Rogaška do zgodovinske zmage v finalu pokalnega tekmovanja

V ljubljanskih Stožicah sta se v velikem finalu nogometnega pokalnega tekmovanja udarila Rogaška in drugoligaš Gorica. Za Slatinčane je bilo to sploh prvo finale, za moštvo iz Rogaške Slatine pa se je končal pravljično – z dvigom pokala.

Redni del tekme se je končal z 0:0, v podaljšku pa je Rogaška povedla po zadetku Thalissona. V 110. minuti je izid poravnal Luka Marjanac, o prvaku pa so odločale enajstmetrovke (1:1). Po obrambi Ajdina Mulalića, je breme dobro prenesel Cene Kitek in Rogaški zagotovil naslov pokalnih prvakov.

Dvig pokala:

Reportaža s slavja Rogaške v Stožicah na Kozjansko.info še sledi.

V tem članku smo v živo iz Stožic spremljali dogajanje na zelenici in ob njej, vse do zaključnega žvižga in seveda tudi po njem, ko bo že jasno, kdo bo dvignil pokalno lovoriko – potek tekme si lahko ogledate pod postavama.

Trener Rogaške se je odločil za preverjeno začetno enajsterico, ki jo je uporabljal na večini zadnjih tekem.

Začetni enajsterici:

Dogajanje v živo:

V zrak je poletel tudi Oskar Drobne. (Foto: Simon Valant)

23.20 – ROGAŠKA JE PRVAK SLOVENSKEGA POKALA!

Slavje Rogaške po zmagi. (Foto: Simon Valant)

23.19 – CENE KITEK JE ZADEL ZA ZMAGO ROGAŠKE!!!!

23.18 – OBRAMBA MULALIĆA!! ĆOSIĆ JE ZASTRELJAL ENAJSTMETROVKO!

23.17 – PRENKPALAJ JE ZANESLJIVO ZATRESEL MREŽO!

23.16 – STRELCI ŠE NAPREJ NATANČNI, DO ZADETKA ŠE INWEN!

23.15 – KAMBIČ OHRANJA ROGAŠKO V IGRI!

23.15 – MARJANAC JE UGNAL MULALIĆA!

23.14 – MIJIĆ USPEŠEN! SERIJA SE NADALJUJE!

23.13 – TUDI KRSTIĆ JE USPEŠNO IZVEDEL STREL PO SREDINI VRAT!

23.12 – RUTINIRANA IZVEDBA PIRTOVŠKA! ZADEL JE V POLNO!

23.11 – PO SREDINI VRAT JE MULALIĆA UGNAL HODŽIĆ!

23.10 – OBRAMBA TUDI ZA VRATARJA GORICE! MAJCENIĆU JE OB STRELU SPODRSNILO, DO OBRAMBE JURCA!

23.10 – MULALIĆ JE UBRANIL STREL JALINOUSA!!

23.09 – SILOVIT IN NATANČEN STREL RANTUŠE LAMPREHTA!

23.08 – LESJAK JE ZADEL S POMOČJO VRATNICE!

23.07 – prvi bodo streljali Goričani, natančneje Sebastian Lesjak

Motivacijski govor Drobneta pred izvajanjem najstrožjih kazni. (Foto: Simon Valant)

120+2′ – sodnik je zapiskal konec, sledijo streli iz bele pike!

120′ – v Stožicah se bosta igrali še dve minuti.

120′ – igro sta zapustil Korošec in Lovrić.

119′ – kot zadnja bosta pri Rogaški v igro vstopila Cene Kitek in Marko Prenkpalaj.

117′ – Denis Cerovec je v igri zamenjal Harisa Kadrića. Osrednji branilec za napadalca.

116′ – teče že 116. minuta, vse kaže, da bodo o prvaku odločale enajstmetrovke.

112′ – rumeni karton za Antonia Majcenića.

111′ – srečanje je zaključil Dragan Brkić, zamenjal ga je Sebastian Lesjak.

110′ – IZENAČENJE V STOŽICAH! MARJANAC JE DOSEGEL ZADETEK ZA GORICO!

109′ – Drobne kljub vodstvu še naprej zahteva visok pritisk na obrambo Primorcev.

108′ – menjava pri Gorici, iz igre Luka Baruca, vstopa Boris Krstić.

108′ – rumeni karton za slatinsko klop.

106′ – svoj nastop je zaključil Thalisson, ki še komaj hodi. Brazilec je pustil srce na igrišču. Zamenjal ga je Matija Ruškovački.

konec prvega podaljška – Goričani se pritožujejo, saj je bil v času pred zadetkom na tleh Marjanac, črno-beli pa niso poslali žoge z igrišča.

105+2′ – porumenel je Luka Kambič.

105+1′- GOOOOOOOOL!! VODSTVO ROGAŠKE!! V POLNO JE PO PODAJI SATCHWELLA ZADEL THALISSON.

105′ – glavni sodnik je prvi podaljšek podaljšal za eno minuto.

104′ – vstop v igro je vendarle dočakal Rantuša Lampreht, Vujčić mu predaja mesto v osrčju obrambe.

103′ – Slatinčani imajo terensko premoč, a manjkajo priložnosti.

101′ – porumenel je tudi Robert Ćosić, ki je nepravilno oviral Mijića.

99′ – Rantuša Lampreht se je vrnil nazaj na ogrevanje, z igro vsaj za zdaj nadaljuje Vujčić.

96′ – Vujčić je znova na tleh v bolečinah, za igro se pripravlja Rene Rantuša Lampreht.

95′ – PRILOŽNOST ZA GORICO! Haris Kadrić je vendarle prišel do izraza, njegov strel pa je ubranil Mulalić.

94′ – rumeni karton za Dragana Brkića.

94′ – na tleh je obležal Nikša Vujčić, nanj je naletel Marjanac. Z njim bo kot kaže vse v redu.

91′ – dvoboj se nadaljuje. Pri črno-belih se še naprej ogrevajo Rantuša Lampreht, Marcius, Prenkpalaj, Ruškovački in Kitek.

konec rednega dela – nogometaši Rogaške se pripravljajo na dvakrat po 15 minut podaljška v finalu.

90+3′ – konec je rednega dela, sledijo podaljški! Še vedno čakamo na prvi zadetek v Stožicah.

90+2′ – črno-beli zahtevajo najstrožjo kazen zaradi morebitnega igranja z roko, a igra se nadaljuje.

90′ – še tri minute sodniškega dodatka.

90′ – rumeni karton si je prislužil Inwen, ki je že drugič v nekaj minutah z očitnim prekrškom zaustavljal nasprotnika.

88′ – glasna podpora s tribun za Rogaško, kjer so navijači začutili vse boljšo predstavo svojih ljubljencev.

87′ – VELIKA PRILOŽNOST ZA ROKA PIRTOVŠKA! Do strela je prišel po gneči v kazenskem prostoru, a njegov strel je bil prešibak, da bi ugnal gostujočega čuvaja mreže.

86′ – sledil je prostil strel za Rogaško. Dobro je sprožil Di Mateo Lovrić, a izkazal se je Jurca.

85′ – Inwen je naivno napadel Mijića, s čimer je priigral ugoden položaj za strel Slatinčanov.

82′ – v igro vstopata Majcenić in Satchwell, finale sta zaključila Kregar in Kurež.

82′ – Inwen je dolgo čakal na vstop v igro, dočakal ga je, zamenjal pa je Mevljo. Iz igre tudi Marinič, vstopil pa je Tilen Vendramin.

81′ – PREČKA ROGAŠKE! Močno je udaril Mijić, a veselje mu je preprečila prečka.

80′ – menjavo pripravlja tudi Drobne, vstopil bo Antonio Majcenić.

77′ – rumeni karton za Thalissona.

76′ – Gorica se je otresla močnega pritistka Rogaške.

74′ – obeta se prva menjava pri vrtnicah. Za igro je pripravljen Raymond Inwen.

71′ – Amadej Marinič je zvito poskušal presenetiti Mulalića, ki se je izkazal z dobro reakcijo.

70′ – vsi nogometaši so že lep čas na polovici Gorice.

68′ – močan pritisk varovancev Oskarja Drobneta, zdi se, da gol visi v zraku. Gorica ne uspe priti čez nasprotnikovo polovico.

66′ – zadnje minute so povsem pripadle Slatinčanom, ki so obrambo Gorice postavili na veliko preizkušnjo.

64′ – KAKŠNA PRILOŽNOST ZA ROGAŠKO! Iz neposredne bližine je do neoviranega strela z glavo prišel Thalisson, a je sprožil naravnost v vratarja Alena Jurco.

62′ – srečanje se je močno razvnelo, porumenel je tudi Adis Hodžić.

61′ – na drugi strani je rumen karton za prekršek prejel kapetan Žan Flis.

61′ – črno-beli zahtevajo nasjtrožjo kazen za prekršek nad Mijićem, a sodniška piščal se ni oglasila.

59′ – četrti sodnik Aleksandar Matković mora miriti Drobneta, ki je burno reagiral ob odločitvi glavnega sodnika Dejana Balažiča.

57′ – VELIKA PRILOŽNOST GORICE! Sprva je poskušal Dragan Brkić, ki je sprožil naravnost v Mulalića. Slednji ni najbolje reagiral, s čimer je ponudil novo veliko priložnost gostom, ki pa je niso izkoristili.

55′ – pritisk Rogaške je vse močnejši, a sinje modri zaenkrat uspešno odbijajo napade domačih.

51′ – zobe so pokazali tudi Slatinčani. Thalisson je silovito udaril, žogo pa je z glavo v kot odbil branilec Gorice.

48′ – NEVARNO JE BILO PRED VRATI ROGAŠKE! Po podaji iz kota je do strela prišel Jalinous, žoga pa je za las švignila mimo vratnice.

46′ – trenerja nista posegla v udarni enajsterici.

polčas – nogometaši so se vrnili na travnato površino, vse je nared za drugi del igre.

polčas – konec je prvega dela igre, rezultat ob polčasu je 0:0. Sledi malce odmora, nato pa smo znova z vami.

Polčas v Stožicah, igralci so se odpravili v garderobe. (Foto: Simon Valant)

45′ – v ugodni situaciji se je znašel Kurež, ki pa ni najbolje reagiral. Na koncu ‘le’ kot za Rogaško.

42′ – pri gostujoči zasedbi razigrano deluje Marjanac, toda njegovi soigralci ne uspejo izkoristiti podaj, ki jih servira 21-letnik.

40′ – bližamo se koncu prvega dela igre. Finalni obračun se v večjem delu odvija med obema kazenskima prostoroma. Rogaška ima več od posesti, Primorci pa pretijo iz protinapadov.

37′ – navijači Gorice se še naprej poslužujejo pirotehničnih sredstev, a zaenkrat vse poteka brez incidentov in ne moti tekme.

Terror Boys, navijači Gorice. (Foto: Simon Valant)

36′ – Marjanac je pripravil strel Amadeju Mariniču, ki pa je slabo sprožil visoko čez gol.

34′ – pri Rogaški je prvi porumenel Rok Pirtovšek.

33′ – manjši pritisk vrtnic, a ob vseh strelih so bili branilci Rogaške na pravem mestu.

32′ – Marjanac je poslal nevarno podajo pred vrata Ajdina Mulalića, toda tam ni bilo nikogar od Gorice, ki bi jo potisnil v prazno mrežo.

32′ – na ogrevanje sta se odpravila tudi Matic Marcius in Erico Castro.

29′ – desna stran Rogaške se zaenkrat dobro kosa z Lukom Marjancem.

28′ – v Stožicah je močno odjeknil petarda, ki so jo odvrgli tisti najbolj privrženi navijači primorske zasedbe.

26′ – Oskar Drobne se razburja ob igrišču, saj ni zadovoljen z igro svojih fantov. Na ogrevanje je poslal Reneja Rantušo Lamprehta, Matijo Ruskovačkega in Shakeona Satchwella.

22′ – navijači Rogaške in Gorice so se združili ob skandiranju ‘NZS mafija’.

20′ – vroče je bilo pred vrati gostov, nevaren predložek je poslal Gal Kurež, z glavo pa je bil za las prekratek Oliver Kregar.

18′ – oba trenerja Oskar Drobne in Nenad Stojaković ves čas nervozno postopata ob igrišču in dajeta navodila svojim varovancem.

17′ – Rogaška ima zaenkrat rahlo terensko premoč, a nevarnejši so Goričani.

13′ – PRVA VELIKA PRILOŽNOST ZA GORICO! Po desni strani je prodrl Daniel Darius Jalinous, nato je do strela prišel Luka Marjanac, zadetek pa je preprečil Luka Kambič, ki je žogo odbil v kot.

11′ – navijači Gorice, Terror Boys, so pripravili pirotehnični šov, a vse v mejah normale.

5′ – rumeni karton si je za nepravilno zaustavljanje nad Patrikom Mijićem prislužil Nejc Mevlja.

3′ – prvi poskus je pripadel Goričanom, ki so tokrat vlogi gostov, a strel ni bil nevaren za vrata črno-belih.

1′ – v Stožicah se je zbralo lepo število gledalcev, tako navijačev Gorice kot tudi Rogaške, pripravili pa so zanimivo kuliso.

Začetek tekme – s sredine igrišča so prvi krenili nogometaši Gorice.