Slatinčani v lokalnem prestižu ohranili upanje na končnico

Ekipa košarkarjev Rogaške je sinoči v obsotelskem derbiju ugnala zasedbo iz Podčetrka in si pred zadnjimi tekmami izboljšala položaj v boju za uvrstitev v četrtfinale končnice.

Slatinčani so tekmo začeli s 5:0, a so gostje iz Podčetrtka takoj vrnili s 7 točkami in v prvi četrtini imeli pobudo. V 11. minuti je Reuf Livadić zadel za 15:24, nakar so se domači zbrali in v 15. minuti z zabijanjem Javona Greena povedli z 28:27. Slatinčani so v 19. minuti s trojko Luke Božaka povedli s 41:33, ob polčasu pa je bilo na semaforju 42:38.

V začetku drugega polčasa je nekaj časa trajalo, da se je rezultat spremenil, Slatinčani pa so ohranjali pobudo. V zadnjih treh minutah tretje četrtine so se nekoliko odlepili. Jordan Session je ob koncu tega dela igre zadel za 59:48.

Tine Kotnik je na sredi zadnje četrtine zadel za 71:57. Tri minute pred koncem so pri prednosti 10 točk Slatinčani ostali brez kapetana Patrika Tabaka, ki je prejel peto osebno napako. Pred tem sta jih po pet prejela tudi Greene in Kotnik, kar je za Slatinčane, ki zaradi poškodb ne morejo računati na Sikiraša in Sivko, pomenilo nevarnost. Podčetrtani so se približali na 7 točk, a v zadnjih dveh minutah niso mogli bližje. Tokrat so slabo metali z razdalje (16 %) in izvajali proste mete (53 %).

Rogaška : Terme Olimia Podčetrtek 80:70 (15:19, 27:19, 17:10, 21:22)
Session 18, Kralj 16, Božak 15, …; Struger 18, Atanacković in Bratož 11, …

Nocoj bo ekipa Šentjurja ob 19. uri začela gostujočo tekmo pri Iliriji. Vse tri ekipe bodo aktivne v soboto, 20. aprila: Šentjur bo gostil Škofjeločane, Podčetrtani Šenčurjane, Slatinčani pa bodo igrali Domžalah. Vse tekme bodo ob 19. uri.