Šentjur s tretjim porazom zapored

Po sobotnem porazu s Podčetrtani in še prej s Polzelani je šenjurska ekipa v državnem košarkarskem prvenstvu sinoči izgubila tudi domačo tekmo z novomeško Krko.

Do konca rednega dela jih čakajo še tri tekme, in sicer v gosteh pri Iliriji, doma s Škofjeločani in v Šenčurju.

Dolenjska ekipa si je odločilno prednost nabrala v prvi četrtini, ki jo je dobila za 12 točk in Šentjurčanom ni dovolila bližje kot na 8 točk v 12. minuti. Ob polčasu so gostje imeli na kontu kar 51 točk in vodili za 17. Sredi tretje četrtine je Marko Jurić zadel za domače in znižal na 48:58. Krka je odgovorila s pobegom na višjo razliko. Ta je v 32. minuti dosegla 21 točk, v 36. pa 25. Domači so do konca poraz malce ublažili

V kratki izjavi po tekmi je trener Šentjurja, Peter Markovinovič, izpostavil, da so imeli gostje dober strelski dan, a da je njegova ekipa dobila skok (41:28) in v napadu ujela kar 24 odbitih žog, česar niso izkoristili. Prav zelo srečen ni bil niti strateg Krke, Gašper Okorn, saj sta se mu poškodovala dva igralca, v kratkem pa imajo odločilno tekmo za obstanek v jadranski ligi.

Šentjur : Krka 79:98 (19:31, 15:20, 25:25, 20:22)

Iyiola 16, Durnik 12, Zupan 11, Lapornik 10, …

V soboto, 6. aprila, bodo Podčetrtani ob 19. uri začeli tekmo na Polzeli. Slatinčani bodo igrali dva dni kasneje v Škofji Loki, kjer bo uvodni met ob 18. uri.