Podčetrtani nadaljujejo s serijo zmag

Košarkarji Podčetrtka so sinoči na Polzeli nadaljevali s serijo zmag in s petim zaporednim uspehom postavili tudi klubski rekord, odkar sodelujejo v prvi ligi. Z zmago so tudi potrdili uvrstitev v končnico.

Termalci so začeli z 0:7, a se jih domači ujeli in v 7. minuti prvič povedli. V drugi četrtini so bili gostje uspešnejši in v 17. minuti po uspešnem prostem metu Žige Šviglja največ vodili za 12. Domači so do glavnega odmora zaostanek zmanjšali na 7.

V tretji četrtini so Podčetrtani po trojki Aleksandra Stoimenova povedli za 12. V minuti in pol so Hopsi s serijo 10 točk prišli na 45:47. Gostje so zaustavili domači nalet, povedli za 6, a je domači Američan Collins v 28. minuti izenačil na 54. Po drugi zaporedni trojki drugega polzelskega Američana je bilo v 30. minuti na semaforju 62:56.

Termalci so kmalu zmogli nov preobrat iz z zabijanjem Igorja Strugerja v 33. minuti povedli za točko. Nekaj časa sta bili ekipi skupaj, potem pa so termalci “potegnili”. V 37. minuti je kapetan Simo Atanacković z razdalje zadel za 65:75. Kmalu je sledila še trojka Gašperja Škorjanca za 69:78 in gostom se je nasmihala zmaga, ki jo je 100 sekund pred koncem potrdil Reuf Livadić s košem za 69:80.

Po besedah trenerja Term Olimia, Davorja Brečka, je bil ključen skok. Podčetrtani so ujeli kar 22 odbitih žog v napadu in pridobili 11 žog ter izgubili le 7.

Hopsi Polzela : Terme Olimia Podčetrtek 75:82 (20:21, 13:19, 29:16, 13:26)
Pelko 20, Atanacković 19, Stoimenov 14, …

V ponedeljek, 8. aprila, bo Rogaška ob 18. uri začela gostujočo tekmo v Škofji Loki. Teden dni kasneje bo na vrsti lokalni derbi, ko bo v Rogaški Slatini gostovala ekipa iz Podčetrtka.